23 kwietnia 2018 10:55

Jeszcze o marcowych zawodach Grand Prix KWT 2017/2018 – Decydujące Starcie

24 marca Wspinalnia Alfa w Gdańsku gościła ponad 50 zawodników i zawodniczek, którzy wystartowali w towarzyskich zawodach „Grand Prix KWT 2017/2018 – Decydujące Starcie”. Było to zakończenie klubowego cyklu wspinaczkowego Grand Prix obejmującego wspinanie na mostach, bouldering, drytooling oraz wspinanie na trudność z liną. Organizatorem był Klub Wysokogórski Trójmiasto.

Podium pań w kat. OPEN. Od lewej: Ola Józefiak, Karolina Chomicz, Agnieszka Kaźnica

Rodzinna atmosfera, dobra routesetterka (o którą zadbali Kacper Domański, Artur Polański, Kuba Jurek i Endrju Niemusiał), sporo startujących, to wszystko sprawiło, że impreza musiała się udać.

W finałach kategorii OPEN wzięło udział 8 panów i 6 pań. Skrupulatnie sędziowała Eliza Kugler. Zabrakło topów, co nie znaczy, że nie zabrakło emocji! Licznie zebrana widownia dopingowała finalistów. Triumfowali Karolina Chomicz oraz Tomek Bielecki. Marcin Kraszewski z powodu kontuzji nie mógł wziąć udziału w finale, pomimo 4. wyniku z eliminacji.

Kobiety:

 1. Karolina Chomicz 23
 2. Agnieszka Kaźnica 19
 3. Ola Jozefiak 15+
 4. Małgorzata Jurewicz 15+
 5. Agnieszka Leder 13
 6. Agnieszka Orpel 11

Mężczyźni:

 1. Tomasz Bielecki 20+ (1:37)
 2. Jakub Nadolski 20+ (1:56)
 3. Jakub Szumiło 19+
 4. Tom Wrzaszcz 9+
 5. Marcel Schally 8+
 6. Luki Jozefiak 7+
 7. Paul Równo z Góry 7
 8. Marcin Kraszewski 0

Tuż przed finałami miała miejsce krótka wspominkowa prezentacja i omówienie projektu Miejsca Pamięci – spośród naszych koleżanek i kolegów z Klubu Wysokogórskiego „Trójmiasto”, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie wspinaczki, ciała dziesięciorga z nich na zawsze pozostały w śniegach gór wysokich. Z myślą o nich na gdańskim cmentarzu Srebrzysko powstanie forma przestrzenna upamiętniająca Alpinistów, którzy nie wrócili z gór.” Więcej o projekcie TUTAJ.

Walka o wygraną w klubowym Grand Prix KWT była zacięta, decydująca okazała się ostatnia odsłona. Wygrane zapewnili sobie Agnieszka Orpel i Paweł Iwaniuk.

Impreza nie udałaby się bez pomocy wielu osób, za co wszystkim serdecznie dziękujemy. Brawa należą się również zawodnikom za udział i walkę. Ogromne podziękowania dla licznych sponsorów, którzy zadbali o tonę podarków! A byli to: Tuttu Gdańsk, Polarsport, Decathlon Przymorze, Triblok, Blokfit, Wspinalnia Alfa, Fun Climb Gdańsk. Dziękujemy również  twórcom systemu Competit, dzięki któremu rejestracja przebiegała szybko i sprawnie. Patronat medialny to oczywiście wspinanie.pl.

Dariusz Purzycki

 
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum