10 kwietnia 2018 11:35

Isabelle Faus pięknie w Chironico – pada m.in. “Delusion of Grandeur” 8B

„Prawdopodobnie to jeden z moich najlepszych wspinaczkowych dni” – pisze Isabelle Faus. Amerykanka cieszy się wspinaniem jak nigdy przedtem. Po długich miesiącach kontuzji, wreszcie może robić przechwyty na miarę swoich możliwości.

Isabelle Faus radzi sobie w różnych formacjach, tu manta na wyjściu “Delusion of Grandeu” (fot. Chad Greedy)

A wspomniany dzień to sesja (9 kwietnia) w Chironico, kiedy Isabelle udało się pokonać dwa klasowe problemy, Electric Ant 8A+ i Delusion of Grandeur 8B. Ten ostatni przez niektórych uważany za nieco łatwiejszy (8A+), dla Amerykanki taki z pewnością nie był. „W ogóle nie w moim stylu… oblaki” – pisze. Poza tym jest jeszcze wysokie wyjście do topu, które potrafi przestraszyć niejednego boulderowca. Notabene Delusion of Grandeur ma też wersję z siedzenia – Insanity of Grandeur pomysłu Koyamady (uważane przez powtarzających za bardzo solidne 8B+), na którą z pewnością Faus miałaby szansę.

Isabelle Faus to obecnie jedna z najskuteczniejszych dziewczyn w boulderowym światku. Ma na koncie aż 12 problemów 8B i dwa 8B+ (8A-8A+ to blisko 80 przejść). Jej największe jak dotąd trofea to: Amandla Freda Nicole’a w Rocklands (2015) i The Wheel of Chaos 8B+ Daniela Woodsa w Rocky Mountain National Park (2016).

Brunka
źródło: 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum