27 kwietnia 2018 09:13

24. Mistrzostwa Polski w Technikach Jaskiniowych już 26 maja

Speleoklub „Bobry” Żagań zaprasza na 24. Mistrzostwa Polski w Technikach Jaskiniowych, które odbędą się 26 maja w Wojcieszowie w Kamieniołomie “Gruszka”, ok. 25 km od Jeleniej Góry (woj. dolnośląskie).

24. Mistrzostwa Polski w Technikach Jaskiniowych

Co roku Mistrzostwa przyciągają do Wojcieszowa wielu chętnych z Polski i zagranicy. Na trasach wśród skalnych ścian grotołazi pokonują odcinki linowe, trawersy, wspinają się, aby następnie pokonywać zacisk czołgając się w błocie. Ich kolejnym zadaniem jest wybawienie z opresji towarzyszów wykorzystując techniki autoratownicze.

Może się wydawać, że celem jest zdobycie tytułu Mistrza, a także Mistrzyni, co pozwala na zakwalifikowanie się do Mistrzostw Europy w Technikach Jaskiniowych. Ale wszyscy dobrze wiemy, że nic nie jest ważniejsze niż zdobycie jedynego w swoim rodzaju trofeum.

Oprócz emocjonujących zmagań Zawodników zaplanowaliśmy też wiele ciekawych atrakcji, dlatego nasza oferta skierowana jest nie tylko do sportowców i taterników jaskiniowych, ale wszystkich, którzy pasjonują się górami i lubią aktywną turystykę. Mile widziane są również dzieci, dla których również szykujemy coś specjalnego.

Głównym organizatorem jest Speleoklub Bobry Żagań działający przy współpracy Wałbrzyskiego Klubu Górskiego i Jaskiniowego, Urzędu Miasta Żagań oraz Gminy Wojcieszów. Impreza odbywa się pod auspicjami Polskiego Związku Alpinizmu oraz Komisji Taternictwa Jaskiniowego PZA.

Już wkrótce więcej informacji na stronie http://speleomistrzostwa.pl/

Przewidywany program

25.05.2018 – piątek

18:00 – mecz piłki nożnej: Seniorzy Orzeł Wojcieszów – Grotołazi PZA (orlik)
20:00 – prezentacja filmów z działalności środowiska jaskiniowego (kino)

26.05.2018 – sobota – kamieniołom „Gruszka”

9:00 – otwarcie biura zawodów
9:30 – zamknięcie listy startowej, omówienie trasy,
10:00 – rozpoczęcie zawodów, start zawodników,

– w trakcie zawodów atrakcje towarzyszące: tyrolka dla dzieci, ścianka wspinaczkowa dla wszystkich,

godz. 17:00 – przewidywane zakończenie zawodów,

po zawodach przejście na pole namiotowe OSiR Wojcieszów przy ul. Górniczej

– otwarty turniej pchnięcia kulą 7,26 kg,

godz. 19:00 – rozdanie nagród
godz. 21:00 – koncert zespołu Mate

Organizatorzy zapewniają:

Miejsca noclegowe na kwaterach (Irena Gabriel tel. 607 712 309), miejsca biwakowe wraz z parkingiem na klubowym polu biwakowym i na terenie OSiR Wojcieszów (Adam Balak tel. 605 281 256), atrakcyjne nagrody dla uczestników zawodów, niepowtarzalne spotkanie w środowisku grotołazów.

W trakcie trwania zawodów czynny będzie punkt gastronomiczny i stoisko z okolicznościowymi pamiątkami.

Chętni do reprezentowania grotołazów w meczu w piłkę nożną lub pokazania filmu/prezentacji w piątek proszeni są o wcześniejsze zgłoszenie do organizatora: bobry@o2.pl.

Informacja prasowa
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum