Zapraszamy na VI Dni Lawinowo-Skiturowe. Zima w pełni!

W tym roku spotkania z ludźmi gór i szkolenia z bezpiecznego poruszania się zimą po Tatrach odbędą się nieco wcześniej niż zwykle, bo już w dniach 23-25 marca. Formuła nie ulegnie zmianie – tradycyjnie w Dolinie Pięciu Stawów zapraszamy na bezpłatne szkolenia dotyczące bezpieczeństwa lawinowego, posługiwania się sprzętem zimowym: czekanem, rakami, lawinowym ABC, podstaw asekuracji, nawigacji, skituringu czy splitboardu.

Dni Lawinowo – Skiturowe (fot. Jan Wierzejski / Robert Woodhouse)

Po raz pierwszy w gościnne progi Schroniska zaprosimy już w piątkowy wieczór na pokazy filmowe. Natomiast w sobotę z samego rana rozpoczniemy zapisy na bezpłatne zajęcia, które będą trwać od godziny 9.00 aż do zmroku. W międzyczasie odbędą się wycieczki skiturowe, pokazy sprzętu, testy firm outdoorowych oraz Wysokogórski Tor Przeszkód – towarzyskie wyzwanie rozgrywane tuż przy schronisku ze specjalnymi nagrodami. Z okazji 10-lecia istnienia 5+Szkoły Górskiej, organizatora wydarzenia, przygotujemy pyszny tort, a po zmroku zaprosimy na wykłady edukacyjne i tradycyjne świętowanie.

W niedzielę do dyspozycji uczestników będzie pole lawinowe Easy Searcher, na którym będzie można sprawdzić umiejętności posługiwania się detektorem lawinowym, a także cały sprzęt testowy  do wykorzystania na indywidualnych wycieczkach. Dodatkowo będzie można wziąć udział w treningu nawigacyjnym, a także specjalnej wycieczce szkoleniowej dla 4 osób, które zwyciężą w konkursie zdjęciowym na facebookowej stronie wydarzenia.

Podczas Dni, tak jak na naszych kursach, profesjonalną kadrę szkoleniową zapewnią Ratownicy TOPR, Instruktorzy PZA, Międzynarodowi Przewodnicy IVBV oraz Przewodnicy Tatrzańscy. Ich wiedza i doświadczenie w przyszłości na pewno przydadzą się Wam w górach!

Do zobaczenia w Tatrach!

Więcej na: www.szkola-gorska.pl oraz https://www.facebook.com/events/575766842758970.

Program Dni Lawinowo-Skiturowych także TUTAJ.

Monika Strojny

Pod patronatem

 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum