5 marca 2018 09:18

W Kirovie rozegrano finał Lodowego Pucharu Świata 2018 – wyniki

Zawodami w Kirovie (w randze mistrzostw Europy) zamknięto Lodowy Puchar Świata 2018. Górą byli Rosjanie, którzy zgarnęli cztery złota. Kirov wyłonił też liderów całego sezonu.

Maria Tołokonina – Kirov 2018 (fot. www.theuiaa.org)

W konkurencji prowadzenie najlepiej w Kirovie wspinała się faworytka gospodarzy, utytułowana Maria Tołokonina. Rosjanka wyprzedziła Woonseon Shin. Ale to właśnie Koreanka Shin świetnymi występami w całym cyklu PŚ – rozegrano w sumie pięć edycji – zapewniła sobie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Nasza zawodniczka Olga Kosek zajęła w Rosji 22. lokatę (sezon kończy na 13. miejscu).

Prowadzenie – kobiety:

  1. Maria Tołokonina (Rosja)
  2. Woonseon Shin (Korea)
  3. Han Na Rai Song (Korea)

Wśród mężczyzn złoto trafiło do Nikołaja Kuzowlewa, który był odrobinę lepszy od swojego rodaka Maksima Tomiłowa. To jednak Tomiłow zaklepał sobie miejsce lidera w rankingu 2018. Polak Jan Mondzelewski kończył zawody na 41. miejscu.

Prowadzenie – mężczyźni:

  1. Nikołaj Kuzowlew (Rosja)
  2. Maksim Tomiłow (Rosja)
  3. YoungGeon Lee (Korea)

Finały w prowadzeniu:

Wszystkie miejsca na podium w czasówkach, wśród kobiet i mężczyzn, zajęli młodzi rosyjscy sprinterzy. A najszybciej w Kirovie biegali 17-letnia Waleria Bogdan (przed Marią Tołokoniną) i 17-letni Nikita Głazyrin (przed Antonem Sukharewem). Olga Kosek była 22 (16. miejsce na liście sprinterów w sezonie 2018).

Finały czasówek:

***

Liderzy Lodowego Pucharu Świata 2018

Prowadzenie:

Woonseon Shin (Korea)
Maksim Tomiłow (Rosja)

Czasówki:

Jekatierina Koszczejewa (Rosja)
Nikołaj Kuzowlew (Rosja)

Ranking 2018:

Brunka
źródło: UIAA
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum