20 marca 2018 16:20

“The Big Island” 8C znów pokonane. Wersja SD wciąż w fazie projektu…

Dosłownie kilka dni temu sukces na The Big Island 8C świętował Giuliano Cameroni, a tymczasem na topie klasyka Fontainebleau stanął Anthony Gullsten. Pytanie, kiedy uda się zrobić arcytrudną wersję SD? 

Althony Gullsten na “The Big Island” 8C (fot. arch. A. Gullsten)

Słynny problem Coquibus Rumont poddaje się coraz częściej. Tym razem przechwyty na The Big Island (Vincent Pochon, 2010) skompletował Anthony Gullsten, obok Nalle Hukkataivala chyba najlepszy obecnie fiński boulderowiec.

Jak już pisaliśmy, wersja z siedzenia byłaby kolejnym krokiem w „udoskonalaniu” francuskiego problemu. Ale ta powstanie pewnie nieprędkoDlaczego? Przekonuje od tym James Webb, który pracuje nad tym wariantem już od kilku sezonów. Amerykanin pisze tak: “Wersja SD to niesamowity projekt. Dla mnie sam dół ma co najmniej 8B+, może jest nawet trudniejszy niż The Big Island. Początek (moim patentem to 10 ruchów) jest bardzo atletyczny, zarazem techniczny z trikowym klinowaniem kolana, po czym dochodzi się do wersji ze stania. Kiedy już tam będziesz, musisz po prostu wziąć głęboki oddech i bez żadnego restu wspiąć się na Big Island. To mega linia!”.

Czyżby miało powstać coś na miarę Burden of Dreams?

Brunka
źródło: profil FB
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum