2 marca 2018 11:25

Pazur rekomenduje – “Mauthausen” 8c w Siuranie

Rafał „Pazur” Porębski (ProRock) jak zawsze rekomenduje Siuranę, jedno z piękniejszych wspinaczkowych miejsc na mapie Europy. Tym razem chwali też jedną z tutejszych, nieco zapomnianych dróg – Mauthausen 8c.

Rafał na “Mauthausen” (fot. Wojtek Jędrzejczyk / abseilingbags. com)

Przy Mauthausen ukrytej w sektorze Can Piqui Pugui niektórzy wspinacze stawiają 8b+, Pazur postawił zdecydowanie na 8c. Drogę udało mu się poprowadzić po dłuższej batalii. Pisze o niej: „wymagająca, z trudnym 10-ruchowym cruxem, z niewieloma przejściami”. A o samych trudnościach:

Myślę,  że to czyste 8c, nawet niełatwe 8c… i nie wiem, dlaczego nikt przede mną tego nie powiedział? Oberwało się kilka stopni, może dlatego…

Rafał ma w swoim kapowniku piękny zbiór siuranowych przejść, na czele z Pati Noso (2011) i Chocolate Caliente (2012). Ma też swoje własne drogi w rejonie, choćby ubiegłoroczną Obstacle 8c w sektorze L’aparador.

Pazur od czasu do czasu wrzuca na swojego bloga fajne, ciekawe wpisy (czekamy na następny!). Pisze, a jakże, między innymi o swoim miejscu do życia – Siuranie. Kilka lat temu napisał tak (i chyba nic się w tym względzie nie zmieniło):

Wspinanie w Siuranie, najpiękniejsze z najpiękniejszych, oznacza dla mnie przystawianie się do rzadko powtarzanych tras, często pięknych i trudnych czy też odkurzanie „zapomnianych” sektorów (…).

Siurana (fot. Oscar Gimenez)

O Siuranie i o innych hiszpańskich miejscówkach przeczytacie w archiwalnych tekstach na blogu Rafała na wspinanie.pl.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum