12 marca 2018 13:51

Michał Rajca i Katarzyna Solińska wygrywają V Zimowy Ultramaraton Karkonoski

W miniony weekend odbyła się 5. edycja Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego im. Tomka Kowalskiego. Zwyciężył Michał Rajca, który pomimo trudnych warunków panujących na trasie, ustanowił nowy rekord – 04:32:17. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Solińska, z doskonałym czasem – 05:33:27, który zapewnił jej 7. miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Michał Rajca pierwszy na mecie Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego (fot. ZUK – profil FB)

Sportowym zmaganiom biegaczy towarzyszyła zmienna pogoda – duże ilości śniegu w wyższych partiach i gęsta mgła ograniczająca widoczność. Na liczącej 53,5 km trasie rywalizację podjęło około 400 zawodników, z których 380 ukończyło bieg, mieszcząc się w limicie czasowym 10,5 godziny.

Warto zauważyć, że średnio tempo Michała Rajcy podczas tegorocznej edycji Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego, w śnieżnych i wymagających warunkach, wynosiło 05:08 min/km. Utrzymanie takiej prędkości zaowocowało ustanowieniem nowego rekordu trasy.

Podium mężczyzn:

1. Michał Rajca – 04:32:17
  2. Kamil Leśniak – 04:58:45
  3. Piotr Uznański – 05:00:11

Utrzymanie doskonałego tempa na całej trasie biegu zapewniło Kasi Solińskiej zwycięstwo z niemal godzinną przewagą nad kolejną z zawodniczek oraz bardzo wysokie, 7. miejsce w klasyfikacji ogólnej.