5 marca 2018 17:42

„Korona Ziemi. Nie-poradnik zdobywcy” Artura Hajzera znów w sprzedaży!

Ukazało się nowe wydanie książki Artura Hajzera – „Korona Ziemi. Nie-poradnik zdobywcy”. To niezwykle ciekawa pozycja, opisująca historię zdobywania najwyższych szczytów wszystkich kontynentów – historię pełną skandali i kontrowersji, pokazującą dobre i złe strony charakteru eksploratorów.

"Korona Ziemi. Nie-poradnik zdobywcy" Artur Hajzer

Książka po raz pierwszy ukazała się (w formie albumu) w 2011 roku. Tak o tej pozycji pisał w recenzji Janusz Kurczab:

“Korona Ziemi” to prawdziwe “czytadło”, od którego trudno się oderwać nawet czytelnikowi – alpiniście, znudzonemu taternickimi bujdałkami i sztampowymi relacjami z wypraw.

[..]

Reasumując, książka Artura Hajzera jest moim zdaniem jedną z najciekawszych pozycji z dziedziny alpinizmu, jakie ukazały się w ostatniej dekadzie, a być może nawet w znacznie większym przedziale czasowym. I rzeczywiście nie jest to poradnik dla tych, którzy chcieliby pokusić się o zdobycie Korony Ziemi, lecz kopalnia wiadomości i dobra literatura dla wszystkich miłośników gór.

W obecnej formie została wznowiona w 2013 roku, już po tragicznej śmierci autora na Gasherbrumie I. “Korona Ziemi” to druga książka w dorobku Artura Hajzera. W 1994 ukazał się jego “Atak rozpaczy“.

Książka jest dostępna w naszej księgarni.

PS Już wkrótce (w maju) ukaże się pierwsza biografia Artura Hajzera. Jej napisania podjął się Bartek Dobroch. Z niecierpliwością czekamy na “Artur Hajzer. Droga Słonia”.

"Artur Hajzer. Droga Słonia" Bartek Dobroch

“Artur Hajzer. Droga Słonia” Bartek Dobroch
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum