27 marca 2018 10:39

Gratka dla biegaczy górskich – Ultra Cup Poland 2018. Zmagania potrwają do jesieni

11 marca 2018 roku Zimowym Ultramaratonem Karkonoskim im. Tomka Kowalskiego wystartował Ultra Cup Poland, który zakończy się w październiku zawodami Łemkowyna Ultra Trail. Zmagania obejmują cztery imprezy biegowe.

Zimowy Ultramaraton Karkon0ski 2017 (fot. BikeLife)

Organizatorzy Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego, Biegów w Szczawnicy, Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich oraz Łemkowyna Ultra-Trail® postanowili połączyć siły i stworzyć Ultra Cup Poland. Puchar obejmuje w sumie 10 biegów, a co ważne – wszystkie imprezy wypadają w 2-3 miesięcznych odstępach czasu, w różnych porach roku, w różnych częściach Polski. Tym samym zawodnicy mają czas na regenerację i przygotowania.

W ramach Ultra Cup Poland odbędą się jeszcze:

Biegi w Szczawnicy – 21 kwietnia 2018

 • Dziki Groń – 64 km
 • Niepokorny Mnich – 96 km

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich – 19-22 lipca 2018

 • Ultra Trail – 68 km
 • K-B-L – 110 km
 • Super Trail – 130
 • Bieg 7 szczytów – 240 km

Łemkowyna Ultra-Trai® – 13 października 2018

 • Łemkowyna Ultra-Trail® – 70 km
 • Łemkowyna Ultra-Trail® – 100 km
 • Łemkowyna Ultra-Trail® – 150 km

Organizatorzy wyjaśniają zasady:

Aby zostać sklasyfikowanym w cyklu, trzeba ukończyć w limicie minimum trzy z powyższych tras. Każdy z biegów punktowany jest w ten sam sposób. Punkty za ukończenie danego biegu przydzielane są w zależności od zajętego miejsca. W przypadku każdego z biegów pierwszy zawodnik na mecie otrzymuje 300 punktów, drugi 299, trzeci 298, a każdy kolejny o jeden punkt mniej. Wszyscy zawodnicy, którzy zajmą miejsca powyżej 300, otrzymują za ukończenie danego biegu 1 punkt.

W przypadku zawodników, którzy w danym roku ukończyli więcej niż 3 biegi wliczane do pucharu do końcowej klasyfikacji wliczona zostanie suma trzech najlepszych biegów danego zawodnika. W przypadku gdy w końcowej klasyfikacji dwóch lub więcej zawodników uzyska taką samą liczbę punktów, kryterium rozstrzygającym będzie miejsce zajęte na najdłuższej trasie, w której dany zawodnik wziął udział. Najlepsi zawodnicy zostaną nagrodzeni na koniec sezonu. Już w tej chwili pula nagród wynosi 10 000 zł.

Zestawienie klasyfikacji po pierwszym biegu jest dostępne TUTAJ.

Poza wyłonieniem najlepszych biegaczy i biegaczek w ramach pucharu, organizatorzy cyklu chcą również przyciągnąć do Polski ultrasów z całego świata. W tym celu Ultra Cup Poland będzie promowany na największych biegach w Europie oraz w zagranicznych mediach. Logo UCP zobaczymy w tym roku m. in. na 100 Miles of Istria, Ultra-Trail® Hungary, Lavaredo czy UTMB®.

Więcej informacji o Ultra Cup Poland znajduje się na stronie: ultracuppoland.pl.

źródło: outdoormagazyn.pl
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum