13 marca 2018 15:13

Daniel Woods – w drodze do kolejnej 9b pada “First Ley” 9a+

Daniel Woods zamierza udowodnić, że La Capella 9b zrobiona w Siuranie pod koniec lutego nie była „wypadkiem przy pracy”. Jego uwaga skupiona jest teraz na innym 9b, tym razem w Margalefie. Po drodze do celu Amerykanin poprowadził First Ley 9a+.

Daniel Woods na “First Ley” 9a+ (fot. Alex Kahn)

A jeśli First Ley to wiadomo, że Daniel Woods ma chrapkę na First Round First Minute 9b, kilkunastometrowy ekstrem Chrisa Sharmy biegnący solidnym przewieszeniem (po charakterystycznych mikro kaloryferkach) sektora Laboratory. First Ley to naturalny wybór, bo stanowiący łatwiejszy wariant do 9b – dzielący pierwszą część z First Round, a następnie przechodzący w lewo, w drogę Ley innata (8c+/9a).

Jeśli Woodsowi uda się poprowadzić First Round First Minute (a pracuje nad drogą, „z przygodami”, już od jakiegoś czasu) będzie to zdecydowanie najlepszy wypad „z liną” Amerykanina. Wspomnianą La Capellę w Siuranie, notabene podobnie krótką i boulderową co First Round First Minute, pokonał jako trzeci. Przed nim byli tylko Adam Ondra (2011) i Stefano Ghisolfi (2018).

PS First Ley 9a+ ma na swoim koncie także Mateusz Haładaj. Poprowadził ją w sezonie 2016. First Round First Minute wciąż na niego czeka…

Brunka
źródło: profil FB
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum