16 marca 2018 12:49

Daniel Jung otwiera w Mollans “Jamais Deux Sans Toit” 9a+ (9a?)

Niemiec Daniel Jung pochwalił się nową drogą, którą otworzył we francuskim rejonie Mollans. Powstała Jamais Deux Sans Toit w trudnościach między 9a-9a+.

Na “Jamais Deux Sans Toit” 9a+? (fot. Hannes Kutza)

Wahania Daniela Junga co do wyceny wynikają pewnie z faktu, że spędził na drodze relatywnie mało czasu, padła już na drugim wyjeździe. Ale abstrahując od trudności, Niemiec przekonuje, że warto się w drogę wstawić. Mówi o niej: „świetna, przewieszona, z boulderem na początku, siłowymi przechwytami po ściskach, dobrym restem i cruxem w dachu”.

O dorobku wspinaczkowym Niemca pisaliśmy przy okazji jego wizyty na 12. Krakowskim Festiwalu Górskim. Był rok 2014 i już wtedy Daniel miał za sobą wiele dziewiątkowych dróg (także swojego pomysłu), a jego najmocniejszym przejściem była wówczas La Ramblę 9a+ w Siuranie. W kolejnych latach z powodzeniem próbował kolejnych trudnych linii, w sezonie 2016 pokonał między innymi frankenjurajską Coronę 11/11+.

PS à propos rejonu Mollans, właśnie tu znajduje się jedno z najtrudniejszych sportowych wyzwań we Francji. W 2015 roku Adam Ondra zrealizował projekt Sébastiena Bouin – powstała droga C.R.S. 9b. Drugie francuskie 9b Adama to Eagle 4 w Saint Léger, z lutego tego roku.

Brunka
źródło: profil FB D. Junga
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum