13 marca 2018 09:10

Clément Lechaptois i jego “Malédiction assis” 8C

Clément Lechaptois, niedawny finalista mistrzostw Francji w boulderingu, otworzył w Rioupéroux (niedaleko Grenoble) Malédiction assis 8C. 

Na “Malédiction assis” 8C (fot. Damien Largeron)

Z 8B do 8C… Nowość to bowiem wersja SD do Malédiction 8B, boulderu autorstwa Juliena Nadirasa. Clément Lechaptois przeszedł łatwiejszy wariant jeszcze w marcu 2016 roku.

Na Malédiction 8B:

Na tym jednak nie koniec, Lechaptois postanowił działać nadal i udoskonalić boulder, dodając do niego wersję z siedzenia. To cztery dodatkowe ruchy, na tyle trudne, że całość zasługuje według autora nawet na 8C:

Szybko udało mi się zrobić wszystkie przechwyty, ale szalenie trudno było połączyć dolną partię z pierwszym ruchem w wersji ze stania, to wymagało dużej siły i precyzji.

Cały boulder to jakieś 9-10 ruchów. Końcówka to przyjemne i łatwiejsze 7A/A+ po oblakach, ale jesteś w tym momencie już około 6 metrów nad ziemią.

Malédiction assis otwiera listę najtrudniejszych boulderów Francuza. Tak trudnej linii wcześniej na koncie nie miał. “Jeśli powtarzający potwierdzą trudności, może być to moje pierwsze 8C” – pisze Clément. A poniżej próbka jego możliwości na kamykach w Fontainebleau (w lutym tego roku zrobił tam sporo niezłych przejść):

Brunka
źródło: 8a.nu, Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum