Akademickie Mistrzostwa Polski 2018 – ponownie na Śląsku (6-8 kwietnia)

Zgodnie z niepisaną tradycją, ponownie na Śląsku, już za niespełna miesiąc najlepsi wspinacze w Polsce podejmą rywalizację, której stawką będą tytuły Akademickich Mistrzyń oraz Mistrzów Polski 2018. W dniach 6-8 kwietnia zobaczymy wielu utytułowanych zawodników.

Akademickie Mistrzostwa Polski (Walusza Fotografia)

Nie da się ukryć, iż wspinaczka jako dyscyplina sportowa ciągle zyskuje na popularności. Grono amatorów sportowego wspinania rośnie z każdym rokiem, o czym świadczy choćby liczba studentów startujących w corocznych zawodach cyklu Akademickich Mistrzostw Polski. Wzrost zainteresowania tą dyscypliną nie mógł zostać niezauważony przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, który w sierpniu 2016 roku, po wieloletnich staraniach środowiska wspinaczkowego, podjął decyzję o włączeniu wspinaczki sportowej do programu letnich Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio!

Zanim jednak będziemy emocjonować się olimpijską rywalizacją wspinaczy, przed nami zmagania o puchary i medale Akademickich Mistrzostw Polski. Tegoroczną edycję po raz kolejny przygotowuje Organizacja Środowiskowa AZS w Katowicach. Wszystkich miłośników rywalizacji na ściankach wspinaczkowych zapraszamy w dniach 6-8 kwietnia do Katowic i Sosnowca, gdzie na obiektach BLOKatowice oraz Sport Poziom 450 rozegrane zostaną zawody w trzech konkurencjach: boulderingu (BLO, 6 kwietnia), wspinaczce na trudność oraz czasówce (Poziom 450, 7-8 kwietnia). W Mistrzostwach może wystartować blisko 400 studentów, reprezentujących uczelnie z całej Polski. Kibiców gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, bo z pewnością będzie na co popatrzeć. Wstęp na obie areny zmagań jest bezpłatny.

Tak było w ubiegłym roku:

Akademickie Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Sportowej współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Sosnowiec oraz Miasta Katowice. Sponsorami imprezy są również: Mammut, Singing Rock, Grivel, Millet, Milo, Hydro Flask, Sali.Rocks, Rebis.

Patroni medialni: TVP Katowice, Przegląd Sportowy, onet.pl, Ceneria.pl, Wspinanie.pl i Portalgórski.pl.

Zapraszamy do śledzenia oficjalnego profilu na Facebooku: www.facebook.com/ampwspinaczka.

Informacja prasowa

Pod patronatem
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum