10 marca 2018 18:20

Honnold, Jornet i Nelson O’Neill wśród Adventurers of the Year magazynu National Geographic

Adventurers of the Year to prestiżowe wyróżnienie magazynu National Geographic. Redakcja premiuje tym sposobem postacie łamiące granice w swoich dziedzinach. Tradycyjnie wśród tego prestiżowego grona znajdują się przedstawiciele górskich aktywności.

W tym roku wśród 6-osobowego grona Adventurers of the Year znalazły się aż trzy osoby należące do górskiego świata: Alex Honnold, Kilian Jornet i Hilaree Nelson O’Neill.

Alea Honnolda nie trzeba przedstawiać. Zapewne wrażenie na redaktorach National Geographic zrobiło jego freesolowe przejście Freeridera (El Capitan). Było to pierwsze w historii przejście w tym stylu drogi na najsłynniejszej z amerykańskich ścian. Nie dziwimy się :).

W 2017 roku Kilian Jornet ogłosił dwukrotne wejście na Mount Everest bez użycia tlenu z butli. Oba wejścia były błyskawiczne i zbliżone do rekordowych.

Hilaree Nelson O’Neill to skialpinistka. W 2017 roku zdobyła szczyt Papsura (6451 m, północne Indie), a następnie zjechała z niego na nartach. Kilka tygodni później wspięła się Drogą Cassina na Denali i następnie zjechała na nartach ścianą Messnera.

Sylwetki pozostałych wyróżnionych postaci możecie zobaczyć na stronach National Geographic.

Mysza
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum