21 marca 2018 11:03

Adam Bielecki nawiązał współpracę z marką 4Move

Podczas pobytu na K2 Adam Bielecki dołączył do grona ambasadorów marki 4Move. Uczestnik Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 wrócił do Polski.

Adam Bielecki na lotnisku Okęcie, po powrocie z Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 (fot. PAP / Paweł Supernak)

Uczestnik Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 2017/2018 po trzech miesiącach działalności górskiej wrócił do kraju. Adam Bielecki to jeden z najsilniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich himalaistów młodego pokolenia. Należy do grona najszybszych wspinaczy na świecie, specjaliści podkreślają wyjątkową wydolność jego organizmu, którą wykorzystuje w imię realizacji celów, w które wierzy.

To człowiek, który nie boi się ekstremalnych wyzwań i wysiłku fizycznego, a jego działalność sportowa od lat budzi szerokie zainteresowanie. Współpraca Adama Bieleckiego z 4Move została nawiązana w czasie, gdy mierzył się z jednym z największych wyzwań współczesnego himalaizmu, jakim jest zdobycie K2 zimą.

Marka 4Move udzieliła himalaiście wsparcia w jego walce o najwyższe cele. Walce odbywającej się w skrajnie trudnych warunkach atmosferycznych oraz wymagającej ogromnego wysiłku fizycznego.

Adam Bielecki o współpracy z 4Move:

Uważam, że zdobycie szczytu jest ważne, ale nie najważniejsze. Filozofia marki 4Move to wspieranie ludzi we wszelkiej aktywności sportowej, bez względu na jej wynik. Podzielam ten światopogląd i mam nadzieję, że moja współpraca z 4Move zachęci ludzi do dbania o siebie, swoje zdrowie i zainspiruje do uprawiania sportu, którego bakcyl jest w każdym z nas.

Związana ze światem sportu marka napoju izotonicznego od lat wspomaga osoby prowadzące intensywny, dynamiczny i aktywny tryb życia. Współpracuje z najlepszymi sportowcami na świecie – jej ambasadorami jest trener Reprezentacji Polski w piłce nożnej Adam Nawałka i znany bramkarz Jerzy Dudek, należący do jednych z najbardziej szanowanych polskich sportowców.

4Move inspiruje i motywuje do aktywności fizycznej, zarówno profesjonalistów, jak i osoby uprawiające sport rekreacyjnie. Wybór nowego promotora nie był zatem przypadkowy – Bielecki to przecież zdobywca 4 ośmiotysięczników – dwóch w zimie i dwóch w lecie – jako pierwszy człowiek na świecie wspiął się zimą na szczyty Broad Peak oraz Gasherbrum I, bijąc rekord wysokości osiągniętej zimą w Karakorum, jest zdobywcą szczytów K2 i Makalu latem.

Dzięki nowym technologiom mogliśmy na bieżąco śledzić próby zdobycia imponującego i trudnego szczytu K2 w sezonie zimowym, waleczną akcję o ludzkie życie na Nanga Parbat. Człowiek jest niekiedy zmuszony do pogodzenia się z ograniczeniami, które stwarza świat lodu i izolacji. Narodowa Zimowa Wyprawa na K2 była naszą wspólną sprawą – w obecnej sytuacji nie ma wygranych czy przegranych – priorytetem i bezpośrednią przyczyną powrotu było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom. Do kraju wrócił zatem nasz bohater – człowiek, który chciał spełnić marzenia, dał z siebie wszystko i nie zawiódł naszych oczekiwań. Natomiast niezwykła góra wielu z nas nauczyła cierpliwości i pokory.

Informacja prasowa 4Move




  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Jak w "Trybunie Ludu" [7]
    "Do kraju wrócił zatem nasz bohater – człowiek, który chciał…

    21-03-2018
    Katon