16 lutego 2018 11:22

XVIII Puchar Pilska za nami – wyniki

10 lutego w Korbielowie odbył się XVIII Puchar Pilska. Zawody w tym roku miały rangę Mistrzostw Polski i Pucharu Europy Środkowej. Były również finałem Pucharu Polski w narciarstwie wysokogórskim 2018.

XVIII Puchar Pilska (fot. T. Król)

W rywalizacji na Pilsku wzięły udział 64 zespoły z Czech, Polski i Słowacji. Trasę, która w tym roku miała 24 km i 2200 m przewyższenia, najszybciej pokonał zespół Radoslav Groh (Hudy La Sportiva) i Michal Štantejský (SAC Špindlerův Mlýn). Wśród kobiet triumfowały Iwona Januszyk (KS Kandahar) i Anna Tybor (KW Zakopane).

W klasyfikacji Mistrzostw Polski zwyciężył legendarny już zespół Jacek Żebracki, Szymon Zachwieja (obaj KS Kandahar). Na 2. miejsce podium wskoczyli juniorzy, Jan Elantkowski i Kacper Sawicki (obaj TKN Tatra Team). Mistrzostwo Polski kobiet zdobyły Iwona Januszyk (KS Kandahar) i Anna Tybor (KW Zakopane).

Klasyfikację generalną tegorocznego Pucharu Polski wygrali: Jacek Żebracki (KS Kandahar) i Iwona Januszyk (KS Kandahar).

Zawody odbyły się dzięki wsparciu: GOPR Beskidy, Schronisko na Hali Miziowej, ON Pilsko, Drewnostyl, Inbud Bielsko, The North Face Concept Store Bielsko-Biała, Larix (Odlo), Himal Sport (Scarpa, Grivel, Julbo), Alpinka SkiTrab, Sportmaster, Namaste (Camp), Arva, Coll tex, Sklep Podróżnika.