8 lutego 2018 13:55

Udany początek sezonu dla Oli Taistry – Viaggio=Infinito 8b+

Styczeń to dobry moment na rozpoczęcie nowego sezonu, tym bardziej gdy mieszka się w słonecznej Italii. Okres dobrej pogody w znanej i lubianej zimową porą grocie Grotta dell’Arenauta, w okolicach Sperlongi, wykorzystała rezydująca w Rzymie Aleksandra Taistra (Mammut, La Sportiva, gii.life, Psychi, silaogra.pl). Ola zapisała na swoje konto drogę Viaggio=Infinito 8b+.

Ola Taistra na „Viaggio=Infinito” 8b+ RP (fot. Tyler Nardone)

Od jakiegoś czasu Ola mieszka w Wiecznym Mieście, dzięki temu może korzystać ze skalnych rejonów znajdujących się w okolicach. Mimo że do Sperlongi z Rzymu jest ok. 130 km, to każdy kto odwiedził to unikalne miejsce wie, że warto tam wrócić, zwłaszcza w styczniu.

Ola uporała się z Viaggio=Infinito dość szybko, potrzebowała bowiem kilku prób, aby skompletować przejście RP. Jak sama przyznaje, warunki pogodowe nie są w ostatnim okresie najlepsze: „jest bardzo kapryśnie – słońca jest więcej niż mniej, ale często leje”.

Ola dodaje: „Viaggio=Infinito otwiera mi drzwiczki do próbowania kolejnych dróg a la zygzak, w… moim obecnie domowym ogródku”. Warto w tym miejscu przypomnieć, że pasaż ma ważny polski akcent. To droga, którą jako pierwszy pokonał Filip Babicz w 2002 roku i ochrzcił ją Deus Fortitudo. Zdumieni autochtoni, z „Jolly” Lambertim na czele, w sumie nie dostrzegli oficjalnie tego przejścia. A Jolly po swoim przejściu nazwał drogę właśnie Viaggio=Infinito. Co ciekawe ,droga miała również trzecią nazwę – La Teoria Della’8a

Ola Taistra na „Viaggio=Infinito” 8b+ RP (fot. Tyler Nardone)

Ola w planach ma nie tylko wspinanie sportowe: „Za moment jadę na wielowyciągowki (oby wyszło), a potem do Gran Sasso, być może z Daniele Nardim, potem Dolomity i powtórka USA”.

Już niedługo o tym, co u niej słychać, a także co dzieje się we włoskim wspinaniu w okolicach Rzymu, będziecie się mogli dowiedzieć na przygotowywanej stronie www.

Sprocket
fot. Tyler Nardone (tylernardone.myportfolio.com, profil FB, Instgram)

 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum