5 lutego 2018 07:57

Mroźne Ostrza’18 – relacja

Kamieniołom w Zimnym Dole po raz pierwszy gościł tylu wspinaczy jednocześnie. Przygotowany przez członków KW Kraków nowy rejon drytoolowy, doczekał się inauguracji przy okazji Indywidualnych Zawodów Drytoolowych – Mroźne Ostrza’18, których pierwsza edycja odbyła się w ostatnią sobotę.

Mroźne Ostrza ’18 (fot. PK)

Pogoda dopisała. Błękitne niebo i utrzymujący się lekki mróz wpłynęły na dobre nastroje 27 zawodników, którzy po odebraniu kart uczestnictwa, brali udział w odprawie. W skupieniu przysłuchiwali się przedstawianym zasadom zawodów, które omawiał Damian Granowski (drytooling.com.pl) i Marta Ziembla z KW Kraków. Do pokonania przygotowano 14 dróg o trudnościach między M5-M8+ W zawodach punktowana była liczba wpinek na danej drodze i styl jej pokonania. Za przejście drogi można było uzyskać od 9 do maksymalnie 25 punktów.

Zawodnicy, przygotowani do startu, rozpoczęli rywalizację punktualnie o dziewiątej. Po pierwszych trudnościach, lotach i straconych w ścianie dziabach, na twarzach częściej widać było uśmiech niż grymas zawzięcia. Wyglądało na to, że dobrze się bawią.

Od rana płonęło ognisko, przy którym można było się ogrzać i zjeść kiełbaski. W przygotowanym przez organizatorów namiocie na zawodników i kibiców czekał poczęstunek. Dla zainteresowanych drytoolingiem była też możliwość spróbowania swoich sił na krótkiej drodze.

Minutę przed upływem wyznaczonego na 14.30 limitu czasu, ostatni zawodnicy zaczęli wstawiać się w drogi. Podczas gdy jedni zajadali już ciepły żurek serwowany przez panów w śnieżnobiałych koszulach i czarnych muszkach, inni walczyli o kolejne punkty. Wszyscy czekali na Alicję i Magdę, które rywalizowały do samego końca.

Mroźne Ostrza ’18 (fot. UBW)

Po oddaniu przez wszystkich zawodników kart startowych, można było ogłosić zwycięzców. I tak najlepszy wynik w kategorii żeńskiej uzyskała Magdalena Nowak z 129 punktami, co zapewniło jej równocześnie drugie miejsce w kategorii Open. Miejsce drugie zajęła Alicja Marzec reprezentująca Wrocławski Klub Wysokogórski, na miejscu trzecim znalazła się Magdalena Syrek z KW Kraków.

Najlepsi wśród Panów był Karol Dąbrowski, który zawsze starał się wspinać OS/flash  i nie wstawił się tylko w jedną drogę – zagwarantowało mu to 141 punktów i niekwestionowane zwycięstwo. Miejsce drugie przypadło Przemkowi Klentakowi ze Świętokrzyskiego Klubu Alpinistycznego, a miejsce trzecie zajął Krzysztof Zabłotny z Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego.

Natura sprzyjała organizatorom i poza dobrą pogodą przygotowała dla laureatów naturalne podium uformowane z trzech kamieni. Pamiątkowe statuetki dla najlepszych wręczał Wójt Gminy Liszki, Pan Paweł Miś.

Na koniec wszyscy ustawili się do grupowego zdjęcia. Indywidualne Zawody Drytloowe – Mroźne Ostrza’18 przeszły do historii.

Organizatorzy dziękują za pomoc w przygotowaniu zawodów sponsorom, którymi były firmy: Petzl, Polar Sport, CW Forteca, Alpintech, Berserk. Jednocześnie składają podziękowania władzom gminy Liszki, która gościła w Zimnym Dole uczestników Mroźnych Ostrzy’18.

Zdjęcia z zawodów można oglądać TUTAJ.

Urszula Brewczyńska-Wiktor
KW Kraków

Kobiety:

1. Magdalena Nowak 129 ptk
2. Alicja Marzec 98 ptk
3. Magdalena Syrek 56 ptk
4. Magdalena Grzegorczyk 54 ptk

 

Mężczyźni:

1. Karol Dąbrowski 141 ptk
2. Przemek Klentak 120 ptk
3. Krzysztof Zabłotny 118 ptk
4. Maciej Kimel 117 ptk

Klasyfikacja Open:

1. Karol Dąbrowski 141 ptk
2. Magdalena Nowak 129 ptk
3. Przemysław Klentak 120 ptk
4. Krzysztof Zabłotny 118 ptk
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum