7 lutego 2018 11:06

Michaela Kiersch sięga po głośne “Necessary Evil” 8c+

Michaela Kiersch powtórzyła Necessary Evil 5.14c/8c+ w Virgin River Gorge (Arizona). To jedno z najlepszych przejść Amerykanki i jak dotąd chyba najsłynniejsze.

Amerykanka po przejściu “Necessary Evil” 8c+ (fot. Ted Distel)

Necessary Evil to prawdziwy rarytas, ważna droga dla Amerykanów i dla samego Chrisa Sharmy. Sama linia nie była co prawda jego autorskim pomysłem – wymyślił ją i obił Boone Speed w 1989 roku – ale to właśnie 16-letni Sharma poprowadził ją osiem lat później jako pierwszy. Już wkrótce miał stać się największą gwiazdą amerykańskiego wspinania sportowego…

Po pokonaniu Necessary Evil Sharma powiedział:

To był mój pierwszy prawdziwy projekt. W tamtym czasie zajął mi więcej czasu, niż cokolwiek innego. Zdecydowanie kluczowa droga w moim wspinaczkowym rozwoju.

Dla 24-letniej Michaeli Kiersch droga Necessary Evil (przy okazji, pokonała ją jako pierwsza z damskiej stawki) to także ważny moment we wspinaczkowej karierze. Choć trzeba dodać, że Amerykanka przeszła wcześniej już sześć dróg 8c+. I była konsekwentna, bo wszystkie padły w Red River Gorge, w tym trzy w ubiegłym roku – Southern SmokeFifty Words for Pump i 24 Karats. Michaela ma też na koncie boulderowy rodzynek w postaci Crown of Aragorn 8B Freda Nicole’a w Hueco Tanks.

Brunka
źródło: profil FB
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum