26 lutego 2018 08:23

„La Capella” 9b po raz trzeci – Daniel Woods

Miał rację Stefano Ghisolfi mówiąc, że wkrótce będziemy świadkami trzeciego przejścia drogi La Capella 9b. A wspinaczem, którego Włoch miał na myśli, był Daniel Woods.

Daniel Woods po przejściu drogi „La Capella” 9b (fot. Jon Cardwell)

Siurana, sektor La Capella i droga La Capella – po pięciu dniach Daniel Woods robi trzecie przejście ekstremu Adama Ondry. Jest podekscytowany jak nigdy przedtem, w końcu to jego pierwsza droga 9b. I już drugiego dnia prób zachwyca się linią…

Wydaje się, że Woods wybrał dla siebie idealną linię. La Capella ma 15 metrów długości i bardzo boulderowy charakter (choć przecież rasowy boulderowiec, jakim jest Amerykanin, ma już koncie między innymi 50-metrową Papichulo 9a+ w Olianie). O przebiegu drogi pisze tak:

Droga składa się z trzech boulderów, bez restu. Na początku pięć ruchów 8A+, potem siedem przechwytów 8A+/B i pięć 7C. Potem w nagrodę odcinek 7b do łańcucha. Wszystko naturalne z niesamowitymi przechwytami i jednymi z  najfajniejszych chwytów, jakich trzymałem.

Daniel Woods i „La Capella” 9b (fot. Jon Cardwell)

La Capellę poprowadził jako pierwszy w sezonie 2011 Adam Ondra, rozwiązując projekt obity jeszcze w 1996 roku przez Carlesa Brasco. Na pierwsze powtórzenie trzeba było czekać aż do stycznia tego roku, wówczas sukces w Siuranie świętował Włoch Stefano Ghisolfi.

La Capella w wykonaniu Stefano:
Daniel Woods jest dopiero trzecim pogromcą drogi. I kto wie, być może swoim szybkim przejściem zachęci kolejnych wspinaczy do częstszych wizyt w sektorze? Sam zostaje w Hiszpanii na dłużej (wspomina o 80 dniach), szykuje się więc spora porcja wspinania z liną…

Brunka
źródło: profil FB Daniela Woodsa
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum