19 lutego 2018 16:15

K2: Bielecki i Urubko osiągnęli 7200 m – biwakują

Udany dzień na K2. Adam Bielecki i Denis Urubko pokonali trudny odcinek, czyli Czarną Piramidę i osiągnęli 7200 m, gdzie biwakują. Do bazy, po zostawieniu depozytu na ok. 6500 m, zeszli Maciej Bedrejczuk i Janusz Gołąb. Pogoda dopisuje, ale temperatury na biwaku niskie.

Wspinaczka nad obozem 1 (fot. Marek Chmielarski / PHZ)

Oto co przekazał specjalnie dla wspinanie.pl Krzysztof Wielicki [15.35 polskiego czasu, 19.35 pakistańskiego]:

Dzwonicie i dzwonicie – skoków w spokoju nie możemy obejrzeć :). Chłopcy są na 7200, gdzie biwakują. Wiatr mają słaby, ale Adam narzeka, że jest zimno. Są obydwaj w namiocie – wysokość znamy z trackera Adama [adambielecki.com/spot]. Nie wiemy, czy pójdą jutro te 200 metrów do góry, aby trochę wyżej założyć “trójkę”. Jeśli nie, to obóz 3 założymy w tym miejscu. To będzie zależało głównie od ich samopoczucia – bo pogoda jutro powinna być. Nie rozmawialiśmy o szczegółach wspinaczki przez Czarną Piramidę, ale chyba było dosyć trudno – bo wspinali się cały dzień. Brakowało trochę poręczówek – narzekali na to.

Natomiast Maciek Bedrejczuk z Januszem Gołąbem zeszli godzinę temu do bazy. Marcin Kaczkan i Darek Załuski poszli do bazy wysuniętej i będą jutro wspinać się do góry – Darek chce iść do “jedynki”, a Marcin, jeśli da radę, to będzie próbował dotrzeć do “dwójki” [a dokładniej do depozytu, który złożyli Maciek z Januszem na ok. 6500 m].

Marek Chmielarski ponad obozem 1 (fot. Artur Małek / PHZ)

K2 z Concordii. 1. Żebro Abruzzi, 2. droga Basków, wariant do Żebra Abruzzi (fot. Janusz Kurczab)

Biwak na 7200 m – Adam B ielecki i Denis Urubko, 19-20.02.2018 (wg trackera Adama Bieleckiego, obraz Google Earth)

Komunikat oficjalny:

19.02.2018 c.d.
Adam Bielecki i Denis Urubko rozbili namiot na 7200.
Janusz Gołąb i Maciek Bedrejczuk zeszli do BC.
W ABC noc spędzą Marcin Kaczkan i Darek Załuski.
KW

Sprocket
Źródło: info własne
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum