20 lutego 2018 12:48

Legendarne “Dreamtime” dla Jakoba Schuberta

Jakob Schubert znów błysnął świetnym, szybkim przejściem. Zgodnie z zasadą „last day – best day” Austriak stanął na topie Dreamtime 8B+ (8C). Niedawno klasyk Cresciano przeszedł także James Webb.

Jakob Schubert fleszem na “Rah Plats Plats” 8A, Cresciano (fot. Heiko Wilhelm)

Wycena przy legendarnym problemie Freda Nicole’a (2000) zmieniała się na przestrzeni lata kilkakrotnie. Oryginalnie przy boulderze widniało 8C, potem trudności obniżono do 8B+, by później – w wyniku oberwania chwytu – znów wrócić do pierwotnej cyfry. Tym który uznał, że stara wersja właściwie nie różni się od nowej (a więc nadal mieści się w widełkach 8B+), był Adam Ondra, który przeszedł jako pierwszy boulder po obrywie. Teraz dołączył do niego Jakob Schubert, który także postawił na 8B+.

Jakob po przejściu napisał:

Mimo że problem nie jest może tak perfekcyjny jak w przeszłości (urwany chwyt), wciąż jest niesamowitą i niezwykle ładną linią! Bardzo się cieszę z przejścia tego historycznego i legendarnego boulderu.

Ostatnie miesiące w wykonaniu Jakoba Schuberta to rewelacyjne przejścia, te z liną i te boulderowe. Na uwagę zasługują zwłaszcza dwa styczniowe powtórzenia: Stoking the Fire 9b w Santa Linya i fantastyczny flesz na Catalan Witness the Fitness 8B+ (według niektórych 8C) w Cova de Ocell.

A dla odmiany, krótki filmik z ostatniego treningu sprinterskiego z austriacką kadrą i życiowy rekord Jakoba – 7.77:

https://www.instagram.com/p/BeYXuK1FBz6/?taken-by=jakob.schubert

Brunka
źródło: 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum