Jak wygląda program Mistrzostw Świata w Innsbrucku 2018?

W tym roku najbardziej wyczekiwaną imprezą sportowego wspinania będą Mistrzostwa Świata w Innsbrucku. Pod koniec stycznia br. zatwierdzony został program Mistrzostw. Zawody otworzą 6 września kwalifikacje kobiet w konkurencji prowadzenie, a zamknie 16 września kombinacja.

Zawodników czeka prawdziwy maraton. Mistrzostwa Świata w Innsbrucku potrwają bowiem aż 10 dni, czyli wyjątkowo dużo. Zobaczmy, jak będzie wyglądać harmonogram zmagań:

Rok temu w tym samym miejscu rywalizowali o mistrzowskie medale juniorzy. A centrum wydarzeń był kompleks wspinaczkowy Kletterzentrum Innsbruck. To nowoczesne tyrolskie centrum cenią nie tylko Austriacy, na treningi przyjeżdża tu w zasadzie większość zawodników ze światowej (i nie tylko) czołówki. W lutym w sercu Tyrolu do mistrzostw przygotowują się między innymi Japończycy; Tomoa Narasaki – mistrz świata z Paryża (2016) i lider Pucharu Świata 2016 oraz Akiyo Noguchi – weteranka narodowej kadry, aż czterokrotna liderka Pucharu Świata, także medalistka mistrzostw świata. Dla obojga ważna będzie nie tylko ich koronna konkurencja (bouldering), ale też kombinacja. W końcu już za dwa lata Igrzyska Olimpijskie w Tokio…

Przy okazji przypomnijmy, że od tego roku w Innsbrucku, jako jeden z trenerów austriackiej kadry, działa Paweł Draga – rozmowę z Pawłem przeczytacie TUTAJ.

Dwa lata temu mistrzostwa świata rozegrano w podobnie spektakularnym miejscu – w Paryżu. Wówczas najlepsi w poszczególnych konkurencjach byli: Słowenka Janja Garnbret i Czech Adam Ondra (prowadzenie); Szwajcarka Petra Klingler i wspomniany Japończyk Tomoa Narasaki (bouldery); Rosjanka Anna Cyganowa i Marcin Dzieński (czasówki).

Brunka
źródło: www.innsbruck2018.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum