21 lutego 2018 10:35

Program przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020

Komisja Wspinaczki Sportowej publikuje projekt programu przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 we wspinaczce sportowej. Informujemy również o zmianach dotyczących podziału kadry narodowej we wspinaczce sportowej.

Program powstał w celu realizacji zadań związanych z przygotowaniami zawodników do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 we wspinaczce sportowej w konkurencji trójboju. Dokument, który powstał w oparciu o aktualnie dostępne przepisy i regulacje IFSC, opisuje również specyfikę konkurencji trójbój wspinaczkowy. Wraz z regulaminem powoływania Kadry Olimpijskiej zakłada on objęcie szkoleniem w 2018 roku i kolejnych latach zawodników mających największe szanse na uzyskanie kwalifikacji do zawodów kwalifikacyjnych do IO.

Informujemy również, że w toku ustaleń z MSiT zmianie uległ (w odniesieniu do komunikatu z dnia 15.01.2018) podział kadry narodowej we wspinaczce sportowej. Podział obowiązujący od tego roku to następujące grupy:

  1. Kadra olimpijska – zawodnicy objęci szkoleniem w ramach Programu przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020,
  2. Kadra młodzieżowa – zawodnicy powołani do KN w ramach realizacji zadań z obszaru wspierania szkolenia sportowego i współzawodnictwa młodzieży,
  3. Kadra nieolimpijska – zawodnicy powołani do KN w ramach realizacji zadań związanych z przygotowaniami i udziałem we współzawodnictwie międzynarodowym.

Poniżej regulaminy powoływania w/w grup:

  1. Regulamin powoływania KN olimpijskiej – plik PDF – proponowany skład KN
  2. Regulamin powoływania KN młodzieżowej – plik PDF – proponowany skład KN
  3. Regulamin powoływania KN nieolimpijskiej – plik PDF – proponowany skład KN
  4. Projekt Programu przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 – plik PDF

Informujemy również, że jak dotąd IFSC nie podała do wiadomości PZA szczegółowych kryteriów kwalifikacji na IO w Tokio 2020, jak również brak jest informacji dotyczących kryteriów kwalifikacji do zawodów kwalifikacyjnych, o których mowa w dotychczasowych komunikatach IFSC.

Oficjalny skład KN, po jego zatwierdzeniu i weryfikacji dopełnienia formalności przez zawodników, zostanie opublikowany na naszej stronie w zakładce Kadra Narodowa.

Zapytania dotyczące programu i regulaminów można kierować na adres kws@pza.org.pl.

źródło: PZA
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum