5 lutego 2018 16:17

Dave MacLeod przechodzi Catalan Witness the Fitness

Dave MacLeod  przeszedł w Cova de Ocell głośny problem Chrisa Sharmy – Catalan Witness the Fitness.  Ponad 20 krawądkowych ruchów w dachu kilku powtarzających oceniło na 8C, potem jednak pojawiły się sugestie 8B+, i taką właśnie wycenę prawdopodobnie przypieczętował swoim fantastycznym – fleszowym – przejściem Austriak Jakob Schubert.

Udany powrót do wspinania po kontuzji (fot. D. MacLeod)

Dave MacLeod o trudnościach:

Nie posiadam takiego doświadczenia na tym poziomie boulderowania jak inni, ale bazując na tym które mam, byłbym w stanie zgodzić się z wyceną 8B+.

Dodajmy, że to już siódme powtórzenie boulderu Sharmy. Przed Szkotem z katalońskim dachem poradzili sobie: Alberto Rocasolano, Felipe Camargo, Nacho Sánchez, Martin Stráník, Jernej Kruder i wspomniany Jakob Schubert.

Dla Szkota, który ma przecież za sobą inne świetne przejścia boulderowe (w tym między innymi Practice of the Wild 8C w Magic Woods czy własne Lithium w Arisaig Cave, które ocenił na bardziej wymagające od szwajcarskiego klasyka), udana przygoda z Catalan Witness the Fitness to nie tylko sukces czysto wspinaczkowy, ale i symboliczny powrót do formy po poważnej i bolesnej kontuzji barku. Udany tym bardziej, że jak sam mówi – jeszcze dwa miesiące temu czuł się w skałach słaby, ciężki i niepewny.

Dave MacLeod to klasowy wspinacz, przy tym bardzo wszechstronny. Znany jest ze swoich ryzykownych, super trudnych przejść na własnej asekuracji, przejść drytoolowych, skalnych, wielowyciągowych etc. Pokonanie Catalan Witness the Fitness tylko zaostrzyło apetyt Szkota…, który już planuje przymiarki do jeszcze trudniejszych projektów w swoich rodzinnych stronach.

Brunka
źródło: davemacleod.blogspot.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum