12 lutego 2018 10:32

Czwarta edycja Lodowego Pucharu Świata za nami – Cheongsong 2018

Pięć edycji liczy tegoroczny Lodowy Puchar Świata, cztery już za nami. Ostatnie zawody rozegrano w Cheongsong (9-11 lutego), w Korei Południowej.

Korea górą w Lodowym Pucharze Świata (fot. UIAA)

Olimpijczycy rywalizują o zimowe medale w Pjongczang, tymczasem w w Cheongsong blisko setka drytoolowców walczyła o kolejne punkty Lodowego Pucharu Świata. W Korei na czele stawki w konkurencji prowadzenie zobaczyliśmy faworytkę gospodarzy Woonseon Shin która w pięknym sięgnęła topu na drodze finałowej i Rosjanina Aleksieja Dengina. Ta sama para triumfowała zresztą również tydzień wcześniej w chińskim Hohhot. Nasza reprezentantka Olga Kosek kończyła zawody na 17. pozycji.

Kobiety – prowadzenie:

1. Woonseon Shin (Korea)
2. Maria Tołokonina (Rosja)
3. Han Na Rai Song  (Korea)

17. Olga Kosek

Mężczyźni – prowadzenie:

1. Aleksiej Dengin (Rosja)
2. Maksim Tomiłow (Rosja)
3. Heeyong Park (Korea)

Czasówki to już tradycyjnie domena Rosjan, w Cheongsong najszybciej na mecie zameldowali się Jekaterina Kostrzewa i Nikołaj Kuzowlew.

Finał Lodowego Pucharu Świata odbędzie się w Kirowie w dniach 2-4 marca. Przed decydującą rundą w rankingu prowadzących na czele Koreanka Woonseon Shin i Rosjanin Aleksej Dengin. Najszybsi sprinterzy po czterech edycjach to Rosjanie Jekaterina Kostrzewa i Anton Nemow.

Brunka
źródło: UIAA
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum