26 lutego 2018 23:28

“Biuletyn WEGA” nr 3/2018

Ukazał się trzeci numer „Biuletynu WEGA”, tworzonego przez Małgorzatę i Jana Kiełkowskich. Tym razem „nieregularnik” wraca m.in. do tematu poruszonego w pierwszym numerze, czyli wejść Antoniego Malczewskiego na Mont Blanc i Aiguille du Midi.

“Biuletyn Wega” nr 3/2018

“Biuletyn Wega” nr 3/2018

Redaktorzy piszą:

W tym numerze w pierwszej kolejności uzupełniliśmy dokumentację dotyczącą wejść Antoniego Malczewskiego na Mont Blanc i Aiguille du Midi, które były częściowo opisane w numerze 1/2018 nieregularnika. Do zamknięcia tego tematu brakuje nam jedynie artykułu opublikowanego w 1818 roku w „Bibliothèque universelle…”.

Udało się też nieco uzupełnić listę przejść Filara Kazalnicy, a ze starych nowości przypominamy 200 rocznicę zdobycia Maladety w Pirenejach.

Trochę staroci dopisujemy w rozdziałach Między nami wegantami oraz Wega – Suplement, otwieramy również nowe działy: Góry i kultura i Z naszych kolekcji.

Niezmiennie zapraszamy wszystkich do podzielenia się na stronach nieregularnika swoimi wspomnieniami i przemyśleniami. Członków Kapituły, tzn. wszystkich mających już swoje hasła w WEGA, prosimy o zgłaszanie osób, których biogramy powinny się znaleźć w kolejnym suplemencie.

Biuletyn ukazuje się w formacie PDF i można pobrać go tutaj: “Biuletyn Wega” nr 3/2018.

Mysza
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum