21 lutego 2018 13:34

Asolo było jednym z głównych sponsorów 23. Ouray Ice Festival

W styczniu po raz 23. rozegrano zawody drytoolowe w Ouray Ice Park. Jednym z głównych sponsorów Ouray Ice Festival była marka Asolo

Ouray Ice Festival (fot. ourayicepark.com)

Skąd wziął się pomysł na festiwal? Wszystko zaczęło się w 1974 roku, kiedy Jeff Lowe i Mike Weiss po raz pierwszy weszli na szczyt znajdujących się w wąwozie zamarzniętych iglic. Przerażeni pracownicy firmy wydobywczej, która była właścicielem ziemi, przywołali ich sygnałami syreny i przegonili z lodospadów. Wkrótce potem firma energetyczna zbankrutowała, a miasto Ouray, wraz z Jeffem Lowe’m, zorganizowało pierwszy w historii festiwal Ouray Ice (1996).

W dniach 18-21 stycznia Ouray było centrum wspinaczki lodowej. Odwiedzający mieli okazję zapoznać się z najnowszą ofertą sprzętu wspinaczkowego wiodących producentów, a także zobaczyć zmagania najlepszych lodowych
i mikstowych wspinaczy, którzy rywalizowali o główną nagrodę festiwalu. Organizatorzy zapewnili też ponad 100 interaktywnych i edukacyjnych stoisk, które gwarantowały możliwość poszerzenia wiedzy o wspinaczce drytoolowej.

Program festiwalu obejmował także wiele atrakcji wieczornych i nocnych: czołowi wspinacze opowiadali o swoich osiągnięciach. Nie mogło zabraknąć też imprezy tanecznej i aukcji najnowszych modeli sprzętu wspinaczkowego i outdoorowego.

COMP XT PETZL

Asolo było jednym z głównych sponsorów obejmujących patronat nad tegoroczną edycją festiwalu. Zawodnicy wspinający się na czas używali butów włoskiej marki Asolo, modelu COMP XT PETZL (but przeznaczony do wspinaczki lodowej, mikstowej oraz doskonały na zawody, z innowacyjną regulacją raków w różnych pozycjach, umożliwiającą dowolne dostrajanie przez użytkownika).  

Informacja prasowa Asolo
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum