4 stycznia 2018 12:17

Z cyklu Spotkania z Górami: Mateusz Waligóra „Komu w drogę temu TREK”

Gościem styczniowych Spotkań z Górami będzie Mateusz Waligóra – podróżnik, autor poradnika „TREK. Od marzenia do przygody”. Tematem prelekcji będą najpiękniejsze trasy trekkingowe świata. Spotkanie odbędzie się 9 stycznia o godz. 19.00 w sali 329 budynku A1 Politechniki Wrocławskiej.

Mateusz Waligóra mówi o sobie, że jest człowiekiem uzależnionym od przygód i podróży. Szlaki i bezdroża najdalszych zakątków świata przemierza pieszo, na rowerze lub w rakietach śnieżnych. W trakcie prelekcji zatytułowanej „Komu w drogę temu TREK” podzieli się z publicznością wspomnieniami ze swoich najlepszych trekkingów.

Są to najpiękniejsze trasy świata rozproszone na obu półkulach. Wielkie lodowe ściany Kordyliery Królewskiej w Boliwii, himalajska baza u podnóża górskich kolosów, norweski płaskowyż Hardangervidda – Mateusz zabierze uczestników Spotkań z Górami w te niesamowite miejsca, opowiadając o swoich przygodach. Prelekcja ilustrowana będzie zdjęciami, na których widać piękno i potęgę natury.

Mateusz Waligóra

Ale wędrówka to nie tylko piękne krajobrazy – to także napotkani na drodze ludzie, ich codzienne życie, zwyczaje, kultura. Celem projektu „Befeore It Is Gone”, którego Mateusz Waligóra jest współautorem, jest dokumentowanie miejsc i kultury, które – ze względu na wpływ cywilizacji i degradację środowiska – ulegają trwałym zmianom i wymierają. Podczas Spotkań z Górami Mateusz opowie o odbytych już w ramach tego projektu podróżach.

***

Spotkania z Górami to cykliczne wydarzenie odbywające się raz w miesiącu (w roku akademickim od października do czerwca). Organizatorzy zapraszają ludzi gór, pasjonatów przygód, podróżników, by podzielili się z publicznością swoimi doświadczeniami. Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książki „TREK. Od marzenia do przygody” w promocyjnej cenie.

Informacja prasowa

Organizatorami i sponsorami wydarzenia są: Sklepy Górskie Skalnik, Dyskusyjny Klub Filmowy DKF Politechnika, Politechnika Wrocławska, Silver Rock, Volven, VI.6+, Fjallraven, Primus i Hanwag.

Patronem medialnym jest portal wspinanie.pl.

 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum