23 stycznia 2018 13:45

Tatrzański Festiwal Biegowy ogłasza dogrywkę: 60 wolnych miejsc!

15 stycznia 2018 odbyły się zapisy na jeden z najbardziej oczekiwanych biegów górskich  w roku 2018 – Tatra Fest Bieg. Nowa trasa Tatra Fest Biegu odbiła się szerokim echem w środowisku biegaczy i przyciągnęła przed monitory rzesze zawodników. W ciągu zaledwie kilkanaście minut rozeszło się 330 miejsc. Okazuje się jednak, że nic straconego. Nie wszyscy zapisani biegacze dopełnili formalności zawartych w regulaminie, dlatego organizatorzy ogłosili dogrywkę. Zwolniło się około 60 miejsc, o które będzie można się postarać już w najbliższy czwartek 25 stycznia o godzinie 18.

Tatra Fest Bieg bo taki skrót tego wydarzenia utrwalił się w świadomości biegaczy górskich w Polsce, obędzie się już po raz trzeci. Przypominamy, że bieg organizowany jest co dwa lata na przemian z Biegiem Granią Tatr w terminie, który przypada na długi sierpniowy weekend. Po każdej edycji organizatorzy wsłuchiwali się w opinie uczestników i za każdym razem czynili starania o bardziej urozmaicony profil trasy. Tegoroczna edycja biegu zapowiada się wyjątkowo. Długość trasy i profil od razu wpisują ten bieg jako jeden z najcięższych rozgrywanych w Polsce. Zobaczcie sami.

START Polana Biały Potok – Dolina Lejowa – Ścieżka nad Reglami – Dolina Kościeliska – Przysłop Miętusi – Wielka Polana w Dolinie Małej Łąki – Przełęcz Kondracka – Kopa Kondracka – Małołączniak – Krzesanica – Ciemniak – Chuda Przełączka – Dolina Tomanowa – Dolina Kościeliska – Iwaniacka Przełęcz – Starorobociański Wierch – Kończysty Wierch – Jarząbczy Wierch – Wołowiec – Rakoń – Grześ – Dolina Chochołowska – Ścieżka nad Reglami – Dolina Lejowa – Droga pod Reglami – Dolina Białego – META Zakopane / Park Miejski.

(fot. Tatrzański Festiwal Biegowy)

Bieg będzie posiadał punkty kwalifikacyjne do UTMB, a także ITRA. Organizatorzy czekają na odpowiedzi od federacji, ale wszystko ma być wiadome w ciągu kilku najbliższych dni. Bardzo ważną informacją  jest to, że aby wziąć udział w Tatra Fest, nie trzeba mieć żadnych punktów kwalifikacyjnych. Organizatorzy długo zastanawiali się nad tym zagadnieniem, ale ostatecznie doszli do wniosku, że zrezygnują z tej opcji.

Więcej informacji na profilu FB Biegu.

Informacja organizatora
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum