27 stycznia 2018 05:29

Skały nad boiskiem – Wspinka oddaje nowy rejon wspinaczkowy pod Krakowem

Fundacja Wspinka informuje o przygotowaniu nowego rejonu wspinaczkowego pod Krakowem. Skały nad boiskiem znajdują się niedaleko od parkingu przy boisku we wsi Dubie u wylotu Doliny Racławki i Doliny Szklarki. 

Skały nad Boiskiem, Dubie (fot. Fundacja Wspinka)

Skały nad Boiskiem, Dubie (fot. Fundacja Wspinka)

Na stronie Fundacji czytamy:

Po intensywnych pracach w ubiegłym sezonie, możemy pochwalić się całkiem nowym rejonem wspinaczkowym idealnym dla początkujących oraz dla rodzinnej aktywności. Skały w nad boiskiem w Dubiu niedaleko Krzeszowic to świetna miejscówka na rozpoczęcie sezonu z uwagi na bardzo duże nasłonecznienie oraz bardzo łatwe drogi. Wspinać można się tam nawet w okresie zimowym pod warunkiem słonecznej pogody i średniosiarczystych mrozów.

Obecnie prawie całkowicie zagospodarowane zostały dwie pierwsze skały: Jupiter (16 metrów) oraz Murawa. Na Jupiterze można wspinać się po 6 drogach w większości bardzo łatwych, wyposażonych w kompletną stałą asekurację. Trudności zawierają się w przedziale od III do VI.2. Na nowe przeloty czekają jeszcze 3 projekty.

Prace instalacyjne oraz oczyszczenie ściany Jupitera wykonali Mateusz Paradowski oraz Tytus Woźniak, których wsparli znajomi: Piotr Napieraj, Marek Krawiec, Henryk Jędryka oraz Artur Kowalczyk. Materiały użyte do wykonania stałych punktów asekuracyjnych zostały sfinansowane ze środków Powiatu Krakowskiego.

Topo Jupitera znajdziecie na stronach Fundacji Wspinka.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum