3 stycznia 2018 10:23

Nie tylko Fontainebleau… Co kryje francuskie pasmo Wogezy?

Każdy szanujący się boulderowiec słyszał o Fontainebleau, wielu pewnie zasmakowało już bajecznych form francuskiego ogródka. Ale pewnie niewielu słyszało o boulderowym potencjale pasma Wogezy (z francuska Vosges), pokrytego ogromną ilością piaskowcowych głazów.

Na zboczach Wogezów, wokół miejscowości Saint-Dié (wschodnia Francja), wyrastają setki piaskowcowych kamieni. Od kilku lat odkrywa i zagospodarowuje je grupa wspinaczy – zapaleńców (przy okazji wielkich miłośników przyrody) stowarzyszonych w Blocnote. Krok po kroku, cegiełka po cegiełce dodają do worka z napisem Wogezy kolejne sektory, w każdym z nich trafimy na dziesiątki boulderów. A ponoć ten największy dopiero czeka na otwarcie.

Taki oto trawersik – Le ballet russe (7c+/8a) w sektorze La Fontaine Guery:

Blocnote postawiło sobie trzy cele: otwieranie nowych sektorów, dzielenie się informacjami poprzez tworzenie internetowego topo (z opisem miejscówki, historią w pigułce, komentarzami etc.) i popularyzowanie rejonu przez organizowanie boulderowych imprez.

Wszystkie informacje o rejonie, w tym topo poszczególnych sektorów, znajdziecie na stronie:  https://blocnote-escalade.fr.

Brunka
źródło: Fanatic Climbing, blocnote-escalade.fr
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum