22 stycznia 2018 16:07

Doborowa obsada Milano Climbing Expo 2018 – na czele stawki Markovic, Ondra, Stöhr i Moroni

Pierwsze większe zawody w tym roku, ale jeszcze nie te pucharowe. W Mediolanie zabrała się całkiem spora grupa topowych wspinaczy, by wziąć udział w Milano Climbing Expo. W weekend rozegrano w jego ramach między innymi dwie fajne imprezy – boulderową i na prowadzenie.

Najlepsi zawodnicy z liną (fot. Milano Climbing Expo)

W Mediolanie można było obejrzeć spektakle w doborowej obsadzie. Konkurencję z liną przygotował dla uczestników Alberto Gnerro – a dokładnie trzy drogi, dwie do przejścia bez znajomości, jedna RP. Najlepiej ze stawki spisał się Adam Ondra. Co prawda Czech nie ukończył drogi, ale zaszedł najdalej. Pokonał Włochów, Stefano Ghisolfiego i Stefano Carnatiego.

W kobiecym wyścigu doświadczenie przeplatało się z młodością. Najlepsza była Mina Markovic. Słowenka wyprzedziła młodziutką (ale już zaprawioną w bojach) Włoszkę Laurę Rogorę i swoją rodaczkę Maję Vidmar. Czwarte miejsce zajęła Belgijka Muriel Sarkany, przed laty wspaniała zawodniczka (mistrzyni świata z Paryża 2003, wielokrotna liderka Pucharu Świata), dziś świetnie wspinająca się w skałach.

***

Bardzo mocno obsadzone były też zawody boulderowe, w których każdy z uczestników miał okazję sprawdzić się na problemie ułożonym przez przeciwnika. Górą w Mediolanie byli Austriaczka Anna Stöhr (dominująca przez lata na boulderowych deskach, wielokrotna zdobywczyni PŚ, mistrzyni świata i Europy) oraz Włoch Gabriele Moroni. Tuż za nimi uplasowali się Austriacy Katharina Saurwein i Kilian Fischhuber.

Tymczasem pierwsze zawody Pucharu Świata w boulderingu odbędą się 13-14 kwietnia w Meiringen, w Szwajcarii. Na premierę PŚ 2018 z liną trzeba będzie poczekać trochę dłużej.

Brunka
źródło: milanoclimbingexpo.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum