22 stycznia 2018 11:58

Mackiewicz: „Jesteśmy w C3 […] Atak 25-tego”

Dotarł SMS od Tomka Mackiewicza. Wynika z niego, że wspólnie z Elizabeth Revol znajduje się w obozie trzecim, a zespół zamierza podjąć próbę zdobycia Nanga Parbat 25 stycznia.

Nanga Parbat, widok z bazy (fot. arch. Jarek Siedlaczek)

SMS z 22 stycznia, godz. 8:25:

JestesmyC3WiejeZe100KmJutroC4Atak25GoDobreOknoPozdroLudziomDajNaFbProsbaOKciukiIWsparcieFinansoweBDziekujeAll

czyli chyba:

Jesteśmy w C3. Wieje ze 100 km/h. Jutro C4. Atak 25-tego. Dobre okno. Pozdrowienia ludziom daj na Facebooku. Prośba o kciuki i wsparcie finansowe. Dziękuję All.

Na oficjalnym blogu Tomka możemy także przeczytać, że żona Tomka nie zna wysokości obozów ani drogi, po której zespół się porusza. Informuje również, że do rozliczenia się z pakistańską agencją brakuje 2 tys. euro oraz publikuje link do crowfoundingowego portalu Zrzutka.

Dla Tomka Mackiewicza to już siódma (!) zimowa wyprawa na Nanga Parbat. Pod górą znajduje się już od 23 grudnia.

Przebieg „Drogi Kinshofera” na Nanga Parbat z przybliżonym rozmieszczeniem obozów

Na podstawie nieprecyzyjnych informacji dochodzących spod Nanga Parbat wynika, że zespół najprawdopodobniej działa w tym wyjściu od 15 stycznia. 19 stycznia mieli dotrzeć do wysokości ok. 7200 m i założyć swój obóz trzeci na drodze Kinschoffera (ale nie wiemy, jaką drogą osiągnęli ten punkt).

20 stycznia mieli podjąć próbę zdobycia szczytu, ale ostatecznie tego dnia przyszła informacja o zejściu do obozu 2. Teraz „wiemy”, że są w obozie trzecim, ale nie wiemy, gdzie on się znajduje…

Mysza
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum