20 stycznia 2018 16:06

Kolejny dzień na zboczach K2

Wczoraj na rekonesans wyruszyła w górę czwórka alpinistów: Adam Bielecki, Artur Małek, Marek Chmielarski i Marcin Kaczkan. Jak wskazuje geolokalizator Adama, himalaiści dotarli do wysokości 5900 m i zawrócili. Jak prezentują się warunki powyżej tej wysokości i co ma w planach na najbliższe dni kierownik wyprawy? To pytania, które nieustanie nurtują nas wszystkich.

Ślad geolokalizatora Adama Bieleckiego przedstawiający w przybliżeniu trasę dzisiejszego rekonesansu (fot. adambielecki.pl)

Adam Bielecki, Artur Małek, Marek Chmielarski i Marcin Kaczkan wyruszyli z bazy, aby kontynuować aklimatyzację, rozpoznać warunki panujące aktualnie powyżej obozu i przetransportować kolejną partię sprzętu potrzebną do założenia obozu I, który według nowych planów ma stanąć powyżej 6000 m.

Wiemy już, że czwórka alpinistów powróciła niedawno do bazy. Warunki oraz prognozy pogody pozwalają na kontynuowanie akcji. Jutro w górę wyruszy Piotr Tomala z Rafałem Fronią, naczelnym kronikarzem wyprawy. Ich celem będzie założenie obozu I.

Piotr Tomala i Rafał Fronia, autor “Dzienników Wyprawowych”w bazie pod K2 (fot. PHZ 2016-2020 im. Artura Hajzera profil FB)

Według informacji dostępnych na facebookowym profilu wyprawy, już wkrótce na stronie PHZ ukaże się kolejna część  “Dzienników Wyprawowych” Rafała Froni, dzięki którym zapewne znowu poczujemy się nieco bliżej naszych himalaistów.

Michał Gurgul
źródło: polskihimalaizmzimowy.com, PHZ 2016-2020 im. Artura Hajzera profil FB
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum