24 stycznia 2018 09:54

David Lama w The North Face Athlete Team

David Lama to bez wątpienia jeden z najbardziej wszechstronnych współczesnych wspinaczy, z imponującą listą osiągnięć. Początek jego kariery związany jest z rywalizacją sportową na sztucznej ścianie. Jest najmłodszym wspinaczem w historii, który zwyciężył w Pucharze Świata – zarówno w prowadzeniu, jak i w boulderingu.

W 2011 roku, 21 letni wówczas Lama, postanowił wykorzystać swoje umiejętności i talent w naturalnym środowisku, robiąc wiele pierwszych przejść w rodzinnych Alpach i na całym świecie. Największe uznanie zyskał po pokonaniu w stylu klasycznym drogi Przez kompressor na Cerro Torre w Patagonii. Od tego czasu pochodzący z Innsbrucka wspinacz nazywany jest tym, który niemożliwe czyni możliwym.

David Lama (fot. arch. The North Face)

Dziś marka The North Face, globalny lider rynku outdoorowego, ogłosiła dołączenie słynnego alpinisty do teamu wspieranych sportowców, wśród których znaleźć można takich wspinaczy jak: Jimmy Chin, Hilaree Nelson, David Göttler, Hansjörg Auer, Alex Honnold czy Anna Pfaff.

Historia The North Face jest ściśle związana z eksploracją. Dla mnie jest to istota alpinizmu i moja główna motywacja do podróżowania i prowadzenia nowych dróg w górach na całym świecie – komentuje David Lama, który ma zamiar realizować w najbliższym czasie kolejne wspinaczkowe cele.

Biorąc pod uwagę takie wyczyny jak np. pierwsze zimowe przejście Schiefer Riss, czy wytyczenie Spindrift w austriackich Dolomitach, można mieć pewność, że są to ambitne plany.

Jesteśmy zaszczyceni, że David zdecydował się dołączyć do zespołu The North Face. Jest zmotywowany do wykorzystania swoich umiejętności wspinaczkowych w Himalajach i Yosemite, czyli dwóch miejscach na świecie, które miały największy wpływ na markę The North Face – komentuje Conrad Anker, przewodzący zespołowi sportowców The North Face.

W naszej pracy skupiamy się na tworzeniu najbardziej technicznych produktów, które są odpowiedzią na potrzeby naszych sportowców i w pełni spełniają ich oczekiwania. Spostrzeżenia i doświadczenie Davida odegrają ogromną rolę w rozwoju sprzętu, który umożliwi przekraczanie kolejnych granic w świecie alpinizmu – dodaje Scott Mellin, dyrektor generalny kategorii Mountain Sports w The North Face.

Informacja prasowa The North Face
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum