8 stycznia 2018 06:18

Dani Arnold solo na Beta Block Super WI7 – „zrealizowałem jedno z moich wielkich marzeń”

Szwajcar Dani Arnold znowu pokazał, że ma stalową psychę. Tym razem przeszedł bez znajomości i solo 300-metrowy lodospad linią Beta Block Super o trudnościach WI7 (Kandersteg, Szwajcaria). To, jak sam pisze, jeden z trudniejszych lodospadów w Alpach.

Dani Arnold i w tle Beta Blocker Super (fot. Valentin Luthiger)

Dani Arnold i w tle Beta Blocker Super (fot. Valentin Luthiger)

Arnold dokonał tego wyczynu 24 grudnia ubiegłego roku. Na Beta Block Super wyruszył wyposażony w plecak z liną, uprząż oraz kilka karabinków i śrub lodowych. Drogi nie znał. Na pokonanie 300-metrowej linii potrzebował 1 godziny i 3 minut. Co możecie zobaczyć w przyspieszeniu na filmie poniżej:

To oczywiście nie pierwszy solowy wyczyn Szwajcara. Usłyszeliśmy o nim, gdy w 2011 roku pobił samego Ueliego Stecka, ustanawiając nowy rekord przejścia słynnej północnej ściany Eigeru. W 2015 roku znowu w rekordowym czasie pokonał Matterhorn. Arnold dość regularnie wspina się samotnie także w lodospadach, np. w 2014 roku przeszedł bez liny słynną Crack Baby IV WI6.

Dani Arnold startuje do kluczowego wyciągu Beta Blocker Super (fot. Valentin Luthiger)

Dani Arnold startuje do kluczowego wyciągu Beta Blocker Super (fot. Valentin Luthiger)

O przejściu Beta Block Super napisał:

To był dla mnie bardzo ważny projekt. Uwielbiam lodospady. Nie jest to dla mnie tylko kolejny rekord, ale przejście wyjątkowe. Zrealizowałem jedno z moich wielkich marzeń. Oczywiście, świat się z tego powodu nie zmienił. Moje życie i radość z bycia w górach są wciąż takie same. To dobrze, ponieważ chodzi w tym o to, by być zdrowym, szczęśliwym i zadowolonym!

Mysza

Źródło: daniarnold.ch
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum