14 stycznia 2018 17:17

Pierwsze międzynarodowe zawody w kombinacji lodowej. Kosek siódma!

W dniach 11-13 stycznia, w ramach Europejskich Pucharów rozegrano pierwsze międzynarodowe zawody w kombinacji lodowej. Olga Kosek zajęła 7. miejsce, Jan Mondzelewski 13.

Walka na trudność

Zawody zostały rozegrane w  Champagny-en Vanoise i w L’Argentiere La Bessee we Francji. Były zarówno 3. edycją Europejskiego Pucharu Lodowego, jak i testowymi zawodami kombinacji, składającej się z prowadzenia i czasówek.

W zawodach wystartowała dwójka naszych zawodników – Olga Kosek i Jan Mondzelewski.

Olga w konkurencji na trudność zakwalifikowała się do finałów, w których wywalczyła 15. miejsce, na czas była 5. W sumie w kombinacji dało jej to 7. miejsce. Janek na trudność był 21., na czas 12. i wywalczył w kombinacji 13. miejsce.

W końcowej klasyfikacji kombinacji zwyciężyli Rosjanie – Maria Tołokonina i Nikołaj Kuzowlew.