13 stycznia 2018 18:10

“Catalan Witness the Fitness” flesz, czyli błysk Jakoba Schuberta

Łupem Jakoba Schuberta padło przejście z boulderowej górnej półki. Austriak pokonał w stylu flesz problem Catalan Witness the Fitness, oryginalnie wyceniany na 8C.

Jakob Schubert i wspierająca go ekipa na Catalan Witness the Fitness

Jakob Schubert (w środku na starcie) i wspierająca go ekipa na Catalan Witness the Fitness

Chris Sharma wytyczył Catalan Witness the Fitness w Cova de Ocell na początku stycznia 2016 roku. Problem biegnie w dachu i jest naprawdę długi, wymaga sprawnego chwytania krawądek. Sharma nie wycenił problemu, po pierwszym przejściu ułamał się ważny chwyt i kolejni powtarzający (Alberto Rocasolano, Felipe Camargo, Nacho Sánchez) optowali za wyceną 8C. Dopiero Martin Stranik zasugerował,że problemowi raczej bliżej do 8B+.

Tak czy siak, flesz na 8B+ to naprawdę niezły wyczyn, który pokazuje, że Schubert jest w formie. Przypomnijmy, że zaledwie parę dni temu poprowadził Stoking the Fire 9b i Catxasę 9a+.

Co dodaje smaczku, to klasowe przejście padło z powodu opóźnienia samolotu… Schubert, by nie tracić czasu na lotnisku zdecydował się wpaść do Cova de Ocell:

Już wcześniej myślałem, że będzie mi pasował (okap i krawądki) i miałem rację. Z pomocą Jana Hojera i Marco Jubesa dałem radę go sfleszować, dzięki chłopaki. Ten problem był wyceniany na 8C i choć flesz na 8C wyglądałby pięknie, nie mogę się zgodzić, sądzę że bliżej mu do słabego 8B+. Ale co tam, bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie jakość skały i jak naturalnie i dobrze idzie! Super!

Problem możecie zobaczyć w wykonaniu samego Chrisa tutaj.

Mysza
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum