11 stycznia 2018 10:48

Blair Witch – pierwsze D15 w Polsce anonsuje Filip Babicz

Za sprawą Filipa Babicza powstała w Polsce pierwsza drytoolowa linia o anonsowanych trudnościach D15. Blair Witch została pokonana stylowo, czyli DTS (bez korzystania z techniki “czwórek i “dziewiątek”).

https://www.instagram.com/p/Bdyk3ZeB7Ym/?taken-by=filipbabicz

Przejście Blair Witch to zwieńczenie niezwykle owocnego dla Filipa Babicza okresu w słynnej acz ukrytej zakopiańskiej kuźni mocy. Filip pokonał tam m.in. flashem i w stylu DTS drogi Drugs free D13 i Aryman extention D13+. Zapisał też w swoim kajeciku słynnego Bafometa D14+ (DTS), czyli dotychczas najtrudniejszą linię w rejonie.

Samo Blair Witch to kombinacja istniejących linii, uzupełniona o stosunkowo niewielki nowy fragment (dwa nowe spity). Filip potrzebował 18 minut na przejście drogi, która wymaga m.in. wykonania, jak pisze autor „szalonego skoku”.

Mamy zatem do czynienia z propozycją najtrudniejszego drytoola w Polsce. Wycenę D14+ zaproponowano dla wspomnianego Bafometa oraz nowości z listopada ubiegłego roku w krakowskiej Norze. Oczywiście mówiąc o najwyższych drytoolowych trudnościach trzeba wspomnieć o innym polskim dziele, ale na włoskiej ziemi, czyli War Without End D15+ Darka Sokołowskiego.

Mysza
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum