4 stycznia 2018 09:24

Alex Khazanov i “The Story of Two Worlds” 8C na początek roku

Do szczęśliwców zaczynających nowy rok mocnym akcentem dołączył Alex Khazanov (1 stycznia swój projekt 8C rozwiązał wielki Dai Koyamada). Izraelczyk przeszedł The Story of Two Worlds 8C w Cresciano.  

Na “The Story of Two Worlds” 8C (fot. Iddo Kolker)

„Czasami cuda się zdarzają” – pisze Alex. I nie chodzi bynajmniej (tylko) o samo pokonanie boulderu, ale fatalne warunki panujące w Cresciano – deszcz, śnieg, mgła etc. Wykorzystać jednodniowe okno pogodowe i zatopować na takim klasyku to rzeczywiście fart. A co jeszcze pisze Izraelczyk?

Czy to jest 8C? Może tak, może nie, ale kim ja jestem, by to oceniać? Moje małe marzenie właśnie się spełniło!

Skąd te dywagacje dotyczące trudności? Pewnie stąd, że na przestrzeni lat od powstania boulderu (Dave Graham 2005) wspinacze znaleźli nowe, bardziej optymalne patenty niż te, jakimi pokonał The Story of Two Worlds sam autor.

A wracając do samego Alexa Khazanova. Izraelczyk jest wspinaczem nr 1 w swoim kraju. W ubiegłym roku poprowadził Underground 9a w Arco – żaden jego rodak nie pokonał przed nim takich trudności. Żaden Izraelczyk nie przeszedł także przed Khazanovem boulderu 8C – Alex wspiął się latem ubiegłego roku na Monkey Wedding w Rocklands.

Brunka
źródło: profil FB Khazanova
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum