6 grudnia 2017 16:33

Bestsellerowe “Siedem lat w Tybecie” wznowione

Wznowienia doczekało się “Siedem lat w Tybecie”, bestsellerowa książka Heinricha Harrera. To opowieść o śmiałej ucieczce z obozu internowania, dramatycznej wędrówce przez Himalaje i pustkowia Zachodniego Tybetu oraz latach spędzonych w bezpośrednim otoczeniu Dalajlamy. 

Siedem lat w Tybecie (Heinrich Harrer)

W 1939 roku austriacki alpinista Heinrich Harrer (pierwszy zdobywca słynnej północnej ściany Eigeru) wyruszył z niemiecką wyprawą w Himalaje. Plany wejścia na Nanga Parbat pokrzyżował wybuch II wojny światowej, która zastała wspinaczy w Indiach. Po internowaniu przez Brytyjczyków Harrer próbował wielu ucieczek z obozu, aż w końcu dopiął swego – w 1944 roku z Peterem Aufschnaiterem dotarli do odciętego od świata Tybetu.

Spędzili w tym niezwykłym miejscu kilka lat, aż do komunistycznej inwazji Chin. Opisywany w autobiograficznej książce Harrera Tybet to tradycyjne, zamknięte na cywilizację zachodnią państwo, w którym czas i tradycja działają zupełnie inaczej. Autor miał okazję nie tylko poznać tę egzotyczną dla Europejczyków kulturę, ale też zaprzyjaźnić się z XIV Dalajlamą.

“Siedem lat w Tybecie” – zekranizowana w 1997 roku z Bradem Pittem w roli głównej – to opowieść o magicznym świecie i tradycji, które już nie istnieją. Pozwala powrócić na dach świata i zrozumieć Tybet na nowo.

Książka jest dostępna w księgarni wspinanie.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum