27 grudnia 2017 20:42

Nanga Parbat po raz siódmy! Mackiewicz i Revol w bazie pod Nanga Parbat

Tomek Mackiewicz właśnie rozpoczął swoją siódmą (!) zimową wyprawę na Nanga Parbat. 23 grudnia wspólnie z Francuzką Elisabeth Revol dotarł do bazy pod tym ośmiotysięcznikiem.

Nanga Parbat z zaznaczoną drogą wspinaczki Tomka i Elisabeth, 2016 (fot. Northmen)

Tomek swoją zimową przygodę z Nanga Parbat rozpoczął wspólnie z Markiem Klonowskim 2011 roku, by później każdej kolejnej zimy wyruszać na ten ośmiotysięcznik. W sezonie 2012/13 osiągnął wysokość 7400 m na Drodze Schella, była to wtedy najwyższa wysokość zdobyta zimą na tej drodze.

Oczywiście Nanga Parbat została zdobyta zimą w 2016 roku przez międzynarodowy zespół w składzie Alex TxikonAli Sadpara Simone Moro. Wtedy równolegle na górze dział także Tomek Mackiewicz. W zespole z Francuzką Elisabeth Revol wspinał się na drodze próby zespołu Messnerowie-Eisendle-Tomaseth z 2000 roku. Tomek i Elisabeth osiągnęli wtedy wysokość 7500 m.

Elisabeth Revol i Tomek Mackiewicz

Tomek, by wyruszyć na Nanga Parbat prowadził zbiórkę społeczną. Jego wyjazd był możliwy właśnie dzięki wsparciu Internautów, którzy wierzą w powodzenie tego wspinającego się na lekko 2-osobowego zespołu. Mackiewicz i Revol będą działać sami, bez wsparcia HAPsów czy innych wspinaczy.

Mysza
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum