17 grudnia 2017 14:03

“Mama” nagrodzona na Bilbao Mendi Film Festival

Miłe wieści z Hiszpanii. W konkursie filmowym Bilbao Mendi Film Festival, jednego z ważniejszych hiszpańskich festiwali filmów górskich, nagrodę od Jury otrzymał dokument “Mama” w reżyserii Wojciecha Kozakiewicza.

Festiwal Bilbao gościł bohaterkę filmu "Mama" Kingę Ociepkę-Grzegulską i reżysera Wojciech Kozakiewicza

Festiwal Bilbao gościł bohaterkę filmu “Mama” Kingę Ociepkę-Grzegulską i reżysera Wojciech Kozakiewicza

“Mama”, to dokument Wojciecha Kozakiewicza poświęcony jednej z najbardziej utytułowanych kobiet w historii polskiego wspinania. Kinga Ociepka-Grzegulska, mając dwójkę dzieci, nie rezygnuje z pasji i postanawia wrócić do formy sportowej. Ten świetny dokument zdobywa nagrody na polskich festiwalach filmowych (m.in. najlepszy polski film oraz najlepszy film wspinaczkowy Krakowskiego Festiwalu Górskiego) oraz uznanie za granicą.

Międzynarodowe Jury Bilbao Mendi Film Festival tak napisało w uzasadnieniu wyróżnienia:

Jury jednomyślnie przyznało tę nagrodę filmowi “Mama” za opowieść o spełnionym marzeniu Kingi Ociepki-Grzegulskiej – marzeniu o połączeniu pasji do wspinania i bycia matką dwójki dzieci. Ten fascynujący film ukazuje walkę między powinnościami rodzinnymi a treningiem, w którym poświęcenie jest konieczne, aby wspiąć się na najwyższy poziom. “Mama” pokazuje zdolność do osiągnięcia wielkich marzeń dzięki miłości i wsparciu oraz determinacji.

Rozmowę z Kingą i Wojtkiem przeprowadzoną na KFG możecie zobaczyć tutaj.

Nagrody filmowe na Bilbao Mendi Film Festival 2017

Za najlepszy film festiwalu uznano dokument, który w tym roku jest jednym z najczęściej nagradzanych na górskich festiwalach. Grand Prix otrzymał dokument „Dirtbag: The Legend of Fred Beckey” w reżyserii Dave’a O’Leske. Zapraszamy do przeczytania ciekawej rozmowy z twórcami filmu, przeprowadzonej przez Michała Gurgula.

Mysza

Źródło: Bilbao Mendi Film Festival
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    "Mama" [2]
    Film ponoć świetny, ale gdzie / jak można go obejrzeć…

    20-12-2017
    -marcin-