Lądeckie porządki cz. 5 – Lutynia 2017

Już po raz piąty, w ostatni weekend listopada, członkowie KW OPOLE oraz przyjaciele brali udział w akcji porządkowania lądeckich skałek. Tym razem na celownik wzięta została lokalna świątynia dziabania – Lutynia.

Mariusz i Tomek na Wieżowej

W weekend 25-26 listopada 35-osobowa grupa wyposażona w worki, szczotki, sekatory, rękawiczki i dobre chęci rozpoczęła wspólne porządki. Zgodnie z założonym planem prace skupiły się głównie na skałkach w Skalnym Wąwozie k. Lutyni, gdzie przy wiacie znajdowała się baza sprzętu, centrum logistyczne i gastronomiczne. Dzięki słonecznej pogodzie, wyjątkowej jak na tę porę roku, udało się wykonać większość z założonych prac.     

Podczas dwóch dni akcji:

 • odkrzaczono II i III Skałę, ścieżki dojścia oraz teren pod skałami,
 • oczyszczono z kruszyzny Wieżową oraz II i III Skałę,
 • zebrano śmieci (na szczęście było ich niewiele) wokół skałek oraz wiaty.

W ramach „porządków” w skałkach Skalnego Wąwozu odbył się również staż ekiperski dla uczestników wiosennego kursu w Zielonej Górze k. Kusiąt. W stażu wzięli udział kandydaci na ekiperów PZA:

 • Magdalena Salwowska Kabat,
 • Krzysztof Kurenda,
 • Irek Napiórkowski,
 • Mariusz Pietrzak,
 • Tomasz Sokół.

Podczas praktycznych zajęć ubezpieczono 10 nowych dróg wspinaczkowych, po uprzednim oczyszczeniu skały, wyznaczeniu, a następnie wywierceniu i wklejeniu 80 punktów i 10 stanowisk asekuracyjnych. Powyższe prace koordynował niżej podpisany z bardzo dużą pomocą kolegów Darka Kaptura i Artura Pierzchniaka.

Podziękowanie za dobrą robotę

Szczególne podziękowania chcielibyśmy przekazać Włodkowi Porębskiemu – Dyrektorowi Operacyjnemu „Naszych Skał” (patrona akcji) za wsparcie logistyczne i sprzętowe. Dzięki sprzętowi z PZA staż przebiegł sprawnie, a wszystkie otrzymane ringi zostały osadzone.

Podziękowania również dla Janka Mikity za miłą niespodziankę i odwiedziny oraz dla Grześka za tradycyjną gościnę w Agro „Lutynia 13”. Serdeczne podziękowania należą się także wszystkim klubowiczom oraz naszym przyjaciołom, którzy zjawili się w pełnej gotowości bojowej i przez dwa dni czyścili, sprzątali, wyrywali, szczotkowali, odkrzaczali, dziabali, wiercili, pukali, stukali, kleili, wyznaczali punkty i dobrze się bawili.

Arek Tabisz
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum