18 grudnia 2017 09:46

Kim Dzong Un wspiął się na Mt Paektu…

Kim Dzong Un, Przewodniczący Partii Pracy Korei, Przewodniczący Komisji Spraw Stanu Republiki Ludowo-Demokratycznej Korei oraz Naczelny Wódz Koreańskiej Armii Ludowej, wspiął się na Mt Paektu wyniosłą górę rewolucji.

Kim Dzong Un na Mt Paektu

Kim Dzong Un na Mt Paektu

Pokryta białym śniegiem ojczysta góra Paektu z radością odsłoniła cudowną scenerię na ponowne pojawienie się wielkiego mistrza. Gdy Kim Dzong Un pokonując ciężki śnieg wszedł na jej szczyt, wyjątkowo, jak na czas zamieci zimowego grudnia, ukazała swoją majestatyczną postać.

Jakby chciała serdecznie powitać tego, który przyniósł wielkiej Korei “wielkie listopadowe wydarzenie” i okazać radość z pojawienia się niezrównanie znakomitego dowódcy, który kontroluje naturę, bowiem serce nieustannie zmieniającego się Jeziora Czon na szczycie góry Paektu zaprezentowało urocze krajobrazy ukazując magiczne szczyty i oślepiające słońce na jasnych i niebieskich falach.

Dumnie stojąc na szczycie Janggun, szanowany Najwyższy Przywódca przez chwilę wpatrywał się w wijące się ściany i morze drzew, przypominając sobie pełne emocji dni, kiedy bez chwili wahania i z nieugiętą wiarą i wolą Paektu, nastał historyczny dla państwa moment uzyskania siły nuklearnej.

Powiedział, że często wspinał się na Mt Paektu, ale jest to pierwszy raz, kiedy w środku zimy pojawia się taka ładna pogoda, rzadko spotykana nawet wiosną. Pogoda jest tak piękna, że możemy zobaczyć szczyty na brzegu Jeziora Niebiańskiego wyraźniej niż wcześniej – dodał.

Źródło: Korean Central News Agency

PS Światowe agencje informują, że zdobycie Mt Paektu przez Kim Dzong Una zwykle poprzedzało ważne decyzje północnokoreańskiego dykratora. W 2016 roku był to 5. test nuklearny, w 2015 poprzedziło egzekucję Hyon Yong-chola, byłego ministra obrony a w 2013 egzekucję własnego wuja Jang Song-thaeka oraz innych wysokich rangą dygnitarzy.

PPS Mt Paektu (Pektu-san, 2744 m) to szczyt wulkaniczny, leży na granicy Chin i Korei Północnej. Jest najwyższym szczytem Gór Wschodniomandżurskich oraz najwyższym punktem Korei Północnej. W kraterze wulkanu znajduje się jezioro. Według oficjalnych północnokoreańskich biografii propagandowych na górze w obozie partyzanckim miał się urodzić Kim Dzong Il, ojciec Kim Dzong Una. Faktycznie jednak przyszedł na świat w Związku Radzieckim.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Kim Dzong Un... [19]
    Dajecie na pierwszą stronę informację o dyktatorze, przygotowaną przez ludzi…

    18-12-2017
    Denver66