5 grudnia 2017 10:34

Darek Sokołowski otwiera „War Without End” i wycenia aż na D15+

Myśleliśmy, że w tym roku już nic szczególnego się nie wydarzy, a jednak… z dumą ogłaszamy o powstaniu nowej drogi drytoolowej autorstwa Darka „Łysego” SokołowskiegoWar Without End w rejonie Tomorrow’s World w Dolomitach. Darek zaproponował dla drogi wycenę D15+ (oczywiście bez „czwórek i „dziewiątek”).

Darek Sokołowski na „War Without End” D15+ (fot. arch. D. Sokołowski)

Przejście miało miejsce podczas ostatniego weekendu. Szybki wypad szczecińskich wspinaczy (Zbyszka Borysewicza i Darka Sokołowskiego) w Dolomity zakończył się tak spektakularnym sukcesem!

Pomimo mrozów i silnych wiatrów Łysemu udało się poprowadzić nową drogę w stylu DTS. Droga ta to przedłużenie Invocation D14+ (do stanowiska od Oblivion). Na trudności składają się przede wszystkim bardzo trudne ruchy w dachu.

Przebieg drogi (fot. Tom Ballard)

Elwira Sokołowska

Od Redakcji: Ogromne gratulacje dla Darka. Jeśli wycena się potwierdzi, to mamy potencjalnie do czynienia z wytyczeniem jednej z najtrudniejszych dróg drytoolowych świata. Dotychczas jedynie Gordon McArthur zdecydował się na wycenę D16 dla Storm Giant w jaskini w Kolumbii Brytyjskiej (Kanada).
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Mistrz [1]
    Dziwi mnie, że pod artykułem o takim przejściu żadnych komentarzy.…

    11-12-2017
    lwzz