14 grudnia 2017 15:58

Adam Kokot wybrany do Best Adventure Photos 2017 magazynu National Geographic

Adam Kokot po raz kolejny pokazuje, że należy do czołówki fotografów górskich. Jego zdjęcie zostało uznane przez magazyn “National Geographic” za jedno z 22 najlepszych zdjęć roku 2017 w kategorii Adventure.

Dominik Kubica na "Oczy pełne lodu" WI4+/5, Dolina Białej Wody, Słowacja (fot. Adam Kokot)

Dominik Kubica na “Oczy pełne lodu” WI4+/5, Dolina Białej Wody, Słowacja (fot. Adam Kokot)

Adam Kokot (rocznik 1981) fotografuje wspinanie i inne sporty akcji od lat a debiutował w 2007 roku. Jest laureatem oraz finalistą wielu prestiżowych konkursów fotograficznych. W 2010 roku fotografia z piachów z Michałem Królem zwyciężyła w swojej kategorii w ważnym w międzynarodowym konkursie fotograficznym Red Bull Illume. Adam był też finalistą lub zdobywał nagrody na Memorial Maria Luisa, WKF National Geographic, Grand Press Photo.

Jego prace ukazały się w Polityce, RedBulletin, Rangefinder (USA), Tygodniku Powszechnym, Focus, Better Photography (Indie), SnowBoard,Raus Magazine (Niemcy) Tygodniku Podhalańskim, Dzienniku Polskim, Bieganie,Risk (Rosja), Extremium, Magazynie Górskim, Foto oraz w Onet.pl, wspinanie.pl, nationalgeographic.com.

Przyciągnięcie uwagi fotoedytorów “National Geographic” to ogromna sztuka. Do tej redakcji trafia tysiące zdjęć najlepszych fotografów. A na wyróżnionym zdjęciu na drodze Oczy pełne lodu (WI4+/5) walczy Dominik Kubica. Była to jego pierwsza wspinaczka w lodzie…

Gratulujemy modelowi i fotografowi!

Wszystkie wyróżnione prace możecie zobaczyć tutaj. Więcej wspinaczkowych prac Adama tutaj.

Mysza
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum