13 listopada 2017 12:57

Weekend z książką na 15. Krakowskim Festiwalu Górskim

O książkach, dobrych książkach, warto, a nawet trzeba rozmawiać. Taka okazja nadarzy się już podczas 15. Krakowskiego Festiwalu Górskiego (1-3 grudnia). Serdecznie zapraszamy na spotkania autorskie z Anną Kamińską i Piotrem Pustelnikiem. O swoich książkach opowiedzą też Wojciech Szatkowski, Waldemar Czado i Roman Szubrycht oraz Mateusz Waligóra.

Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz

Jedna z najlepszych tegorocznych premier na górskim rynku wydawniczym to z pewnością książka Anny Kamińskiej, która pięknie opowiedziała o życiu naszej największej himalaistki w książce „Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz”. W recenzji Beata Słama pisała między innymi:

(…) Miała taki wstydliwy uśmiech, który mówił: »Wiem, jaka jestem doskonała, ale wolę być skromna« – wspominał Wandę Rutkiewicz jej licealny kolega”. Tych kilka zdań mówi o Wandzie więcej niż książki i opowieści, opisuje całe jej skomplikowanie, jej stosunek do ludzi, a także stosunek ludzi do niej. To właśnie takie szczegóły, rzucone tu i ówdzie zdania decydują o tym, że książka Kamińskiej jest tak dobra.

Druga z pozycji Wydawnictwa Literackiego to “Ja, pustelnik”,  autobiografia naszego himalaisty Piotra Pustelnika napisana wspólnie z Piotrem Trybalskim. I znów zacytujmy fragment recenzji:

(…) Oto chyba po raz pierwszy przeczytać możemy o tym, co kryje się pod triumfalno-przygodowo-heroiczną himalajską narracją. Piotr z odważną szczerością opowiada o tym, do czego doprowadziła go pasja-obsesja zdobycia Korony Himalajów, jak bolesną cenę za sukces zapłacili on i jego rodzina.

Spotkania z Anną Kamińską i Piotrem Pustelnikiem poprowadzi Ilona Łęcka.

***

Książkowe prezentacje na 15. KFG to także „Polskie góry na nartach 01” (przewodnik skiturowy po Bieszczadach, Beskidzie Niskim i Tatrach Zachodnich), który zaprezentują Waldemar CzadoRoman Szubrycht i Wojciech Szatkowski. Przy okazji, Wojciech Szatkowski jest autorem projektu skiturowego „Narciarstwo Wolności” – związanego ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości – zakładającego wejścia na nartach w ciągu jednej zimy na 100 szczytów polskich gór. Będzie więc pewnie i o tym ambitnym przedsięwzięciu.

Na KFG spotkacie także doświadczonego podróżnika Mateusza Waligórę, autora książki „Trek. Od marzenia do przygody. Wszystko o wędrowaniu”.

Szczegółowe informacje o literackich spotkaniach (gdzie i kiedy) znajdziecie w programie na stronie www.kfg.pl.

Już teraz gorąco zapraszamy!

Brunka

15. Krakowski Festiwal Górski odbędzie się w dniach 1-3 grudnia. Wszystko o festiwalu znajdziecie na stronie: www.kfg.pl. Zaglądajcie także na profil FB, gdzie publikujemy aktualności.

Karnety i bilety możecie kupić w systemie ekobilet.pl.




  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum